Kompenzace od ÚP X Potvrzení o zdanitelných příjmech

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Kompenzace od ÚP X Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod pmaja » úte 14. úno 2023 14:10:56

Dobrý den, mám takový asi né moc běžný problém:

Pán byl zaměstnán ve firmě, které byl schválen reorganizační plán. Zaměstnavatel mu dluží výplaty za 11 a 12/2021 a 1/2022, v 1/2022 dostal pán výpověď pro nadbytečnost s nárokem na odstupné. V 3/2022 tedy PP skončil a v 4/2022 se šel zaevidovat na úřad práce. Odstupné mu ale zaměstnavatel (vzhledem ke své finanční situaci dosud nevyplatil).
Pán se zaevidoval na Úřadu práce a požádal o podporu v nezaměstnanosti. sice měl od zaměstnavatele nárok na odstupné, ale ten mu jej nevyplatil. Úřad práce tedy vyplatil pánovi kompenzaci.
Nyní obdržel pán Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2022.
Na ř. 1 jsou uvedeny zúčtované příjmy zaměstnavatelem za období 1 - 3/2022 (tzn. vč. odstupného) - tomu rozumím.
Na ř. 4 ale firma uvedla částku té kompenzace, kterou vyplatil pánovi Úřad práce.
Je to tak v pořádku?
Firma reorganizační plán neplní, bývalí zaměstnanci už snad ani neočekávají, že se někdy dočkají vyplacení svých dlužných mezd. Nyní jim již jde jen o to, aby alespoň zaměstnavatelem vystavené dokumenty byly v pořádku, aby mohli správně udělat svá daňová přiznání.

Další, čistě hypotetický dotaz zní - pokud by se snad stal nějaký zázrak, zaměstnavatel disponoval penězi a rozhodl se pánovi vyplatit ono odstupné. Jaký by měl být jeho správný postup - vzhledem k vyplacené kompenzaci od Úřadu práce? Vyplatí mu celé odstupné nebo odstupné snížené o tuto kompenzaci?

Omlouvám se za takovou "motanici". Jsem také bývalá zaměstnankyně oné firmy, ale naštěstí jsem stihla včas utéct. Jak z osobních důvodů, tak z těch profesních by mě zajímalo, jak by situace měla být řešena. |:-(|

Moc děkuji za případné názory a rady!
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků