potvrzení pro OSSZ

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

potvrzení pro OSSZ

Příspěvekod refi » stř 10. úno 2010 14:25:28

každý rok jsem vyjížděla zaměstnancům, kteří vedle hlavního zaměstnání ještě podnikají, potvrzení o jejich zdanitelných příjmech (pro finančák) a pak potvrzení o době trvání zaměstnání a příjmu za rok 20xx (pro OSSZ). letos mi potvrzení pro ossz vema nenabízí a v novinkách jsem si přečetla, že snad už není zapotřebí díky registraci všech zaměstnanců (přihlášky, odhlášky). bohužel to potvrzení po mě ale stále jedna pracovnice chce, protože ho prý chtějí i na ossz. jak to tedy je, nevíte? na školení z vemy jsem letos jít nestihla :(
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: potvrzení pro OSSZ

Příspěvekod hortma » čtv 11. úno 2010 7:59:25

Pokud si někdo příjde, vystavuji Potvrzení o době trvání zaměstnání, pro účely posouzení výkonu vedlejší samostatné výdělečné činnosti.
Myslím si, že potvrzení potřebují. Tiskopis najdete na stránkách ČSSZ. Od roku 2009 vystavuji i potvrzení pro zdravotní pojišťovny.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: potvrzení pro OSSZ

Příspěvekod elen » pon 22. úno 2010 10:30:55

Souhlasím, potvrzení při "klasickém" pracovním poměru vema nevystaví. Od ledna už opravdu není třeba dokládat toto potvrzení, pokud si je sociálka (OSSZ) může zjistit (z přihlášek a odhlášek). Doložit ho zaměstnanec musí pouze v případech, které jsou uvedeny v přehledu na stránkách ČSSZ - OSVČ - Druhy SVČ - Dokládání důvodů vedlejší samostatné výdělečné činnosti pro účely DP, tj. např. při služebním poměru, zaměstnání malého rozsahu apod.
elen
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 22. úno 2010 10:12:00


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků