doklady pro daňové zvýhodnění na děti

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

doklady pro daňové zvýhodnění na děti

Příspěvekod pali » úte 19. led 2010 9:27:34

Prosím o radu,jaké doklady mám vyžadovat při uplatnění daňového zvýhodnění na děti.Chtěla jsem po zaměstnanci předložit rodný list děti,to ovšem odmítl s tím,že mi musí stačit pouze potvrzení od manželky,že ona úlevu neuplatňuje, jiné doklady prý nejsou potřeba.Rodné listy děti i potvrzení od manželky jsem vyžadovala vždy a nikdo s tím nikdy neměl problém,tak bych ráda věděla,zda je to nutné nebo ne.Dokonce ani na finančním úřadě mi nedali jasnou odpověď.
pali
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. zář 2009 7:34:39

Re: doklady pro daňové zvýhodnění na děti

Příspěvekod refi » úte 19. led 2010 10:14:05

Novela zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů:
V § 38l odst. 1 písm. a), b), d) a f) zákona se stanoví, že poplatník nárok na daňové zvýhodnění u plátce daně prokáže následujícími průkazy:
Občanským průkazem vlastním, druhého z manželů nebo dětí starších 15 let. Nejsou-li rozhodné skutečnosti zřejmé z občanského průkazu, je nutné je prokázat jiným úředním dokladem (rodným listem dítěte, rozhodnutím soudu či příslušného státního orgánu o svěření dítěte do péče nahrazující péči rodičů apod.).

a zaráží mě, že finančák nedá jasnou odpověď, asi platí tvrzení, že kdo umí daně, dělá daňového poradce soukromě ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků