Přechod z dohody na HPP

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Přechod z dohody na HPP

Příspěvekod pv10 » stř 06. dub 2016 16:37:23

Dobrý den, měl bych amatérský dotaz k povinnostem ohledně daně z příjmu. V uplynulém roce 2015 jsem pracoval na dohodu o provedení práce, kde můj měsíční příjem nepřevýšil 10.000,00 Kč a zároveň jsem měl podepsné "Prohlášení". Ke dni 24.03.2016 jsem přešel k jinému zaměstnavateli, a to na HPP, kde mám nyní již také podepsané "Prohlášení". Jak to v dané situaci bude s daňovým přiznáním, respektive jinou zákonnou povinností ve vztahu k zúčtování zdanitelných příjmů? Musím novému zaměstnavateli něco předkládat či činit jiné úkony? Tato problematika je mi zcela cizí, proto děkuji za všechny odpovědi a informace :)
pv10
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. dub 2016 16:35:43

Re: Přechod z dohody na HPP

Příspěvekod hanna » čtv 07. dub 2016 7:44:43

Pokud jste měl u předchozího zaměstnavateli u Dohody u provedení práce do 24.3.2016 podepsané "Daňové prohlášení" a dále u něj na dohodu pracujete, máte možnost u tohoto zaměstnavatele zrušit daňové úlevy na základě oznámení v Daňovém prohlášení (růžový dvojlist). U nového zaměstnavatele, u které jste na zaměstnán na základě pracovní smlouvy, podepíšete Daňové prohlášení. Slevu na základě podepsaného Daňového prohlášení může zaměstnanec uplatnit v jednom měsíci pouze u jednoho zaměstnavatele. Pokud bude váš prac.poměr i dohoda běžet alespoň v jednom měsíci v kalendářním roce souběžně, máte povinnost podat do 31.3.2017 Daňové přiznání. Oba zaměstnavatelé vám vystaví Potvrzení o příjmu a na základě toho podáte Daň.přiznání. Pokud jste dohodu ukončil, podepíšete Daň.prohlášení u současného zaměstnavatele a u něj máte právo do 15.2.2017 požádat o roční zúčtování, s tím, že zaměstnavateli předložíte potvrzení o příjmech z dohody, kterou jste měl do 24.3.2016. To platí samozřejmě v případě, že nebudete mít v tomto kal. roce další souběžný příjem. :bye:
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků