RZD při sloučení organizací

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

RZD při sloučení organizací

Příspěvekod refi » čtv 18. úno 2016 12:13:45

radilky, mám dotaz - možná triviální, ale nevím, jak se to provádí v praxi a vzhledem k tomu, že se škol slučovalo už dost, máte možná některá zkušenosti.
do 31.12.15 zde byly dva právní subjekty, které se od 01.01.16 sloučily do jednoho, tzn. že jeden byl zrušen. pokud k 31.12.15 (nebo i dříve, ale už nikde nepracoval) skončil zaměstnanec ve zrušeném subjektu, kdo mu dělá RZD, když to má dělat poslední zaměstnavatel v roce 2015?
Děkuji ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: RZD při sloučení organizací

Příspěvekod hanna » pát 19. úno 2016 9:15:30

Také jsem to řešila na začátku r.2012, kdy se od 1.1.2012 sloučilo naše gymnázium se SOU. Na můj dotaz na FÚ mně bylo řečeno, že RZD bychom měli udělat u nás (byly jsme přebírající org.). Vzhledem k tomu, že jsem neměla v programu mezd data odešlých zaměstnanců, kteří odešli ze SOU v průběhu roku 2011 a byli evidováni na ÚP (nikde od propuštění nepracovali), jsem každému vyplnila Daňové přiznání přes databázi MF (EPO), pokud neměli sami povinnost podat DP. Měla jsem od nich samozřejmě podklady. Bylo jich asi osm. Ale byl to nejjednodušší způsob. Zas tak moc práce mně to nedalo a oni byli opravdu vděční. Odevzdali DP na FÚ, dostali vrácené přeplatky a dokonce mně přišli poděkovat. Takže asi tak.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: RZD při sloučení organizací

Příspěvekod refi » pát 19. úno 2016 10:05:17

hanno, díky za odpověď ... i toto je řešení, než zadávat do programu lidi, co tam budou zbytečně "viset" jen kvůli jednoho vrácení daní :thumbs up: spíše mě trochu překvapuje odpověď FÚ, ale asi ví, co říkají ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků