Sleva na daň na dítě

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Re: Sleva na daň na dítě

Příspěvekod wwery » pát 16. led 2015 20:15:34

Zdravím radilky. :bye: Já teď řeším problém: Zaměstnankyně má 2 děti, jedno z předchozího manželství a druhé ze vztahu partnerského. Na své první dítě doposud uplatňovala slevu ona a na druhé uplatňoval její druh. Teď mi vychází,podle toho co jsem načetla z dostupných zdrojů, že to její starší dítě bude posuzováno jako druhé a to mladší (uplatňované u druha) jako první. Takže partner bude mít slevu na 1. dítě - 1117,-a ona 1317,-na druhé dítě. Je to tak? Co vy na to?
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: Sleva na daň na dítě

Příspěvekod vero » pát 16. led 2015 22:33:26

Já bych to viděla stejně. Mladší dítě bude jako 1, starší jako 2.
vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Re: Sleva na daň na dítě

Příspěvekod vero » pon 19. led 2015 8:37:14

Vyžadujete potvrzení od manželů, kteří jsou rozvedení? Já jsem brala, že spolu nežijí ve společné domácnosti, tak např. otec automaticky nemá nárok na slevu na dítě. Navíc soudem je stanoveno, že se o dítě bude starat matka. Budete v tomto případě vyžadovat potvrzení? Už druhý člověk mi přinesl formulář, abych mu potvrdila, že neuplatňuje slevu na dítě - i když jsou rozvedení.
vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Re: Sleva na daň na dítě

Příspěvekod wwery » pon 19. led 2015 19:05:15

Pokud je určeno soudně, tak žádné potvrzení nebudu chtít. Myslím, že je to zbytečné.Většina lidí spolu po rozvodu nebydlí, takže společná domácnost nehrozí.
Ale já mám teď zase případ: :evil: Manželé jsou rozvedeni, obě děti jsou soudně určeny muži.
Ale on se domluvil s manželkou a každý si uplatňuje jedno dítě. Tak teď jsem z toho jelen. Nejen , že je sám proti sobě, ale co já s tím?
Asi se budu tvářit jako že se rozvedli a přesto žijí ve společné domácnosti. Prý jí nějaká účetní řekla, že si klidně slevu uplatnit může, když se dohodli s bývalým manželem. |:-(| Neřešíte někdo také takovou šílenou situaci?
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: Sleva na daň na dítě

Příspěvekod walda » stř 21. led 2015 10:55:07

Jak na to? Předložila jsem zaměstnanci tiskopis POTVRZENÍ ZAMĚSTNAVATELE DRUHÉHO Z POPLATNÍKŮ PRO UPLATNĚNÍ NÁROKU NA DAŇOVÉ ZVÝHODNĚNÍ a vrátil se mi nevyplněný tiskopis s tím, že manžel je to OSVČ(a neuplatňuje zvýhodnění na děti) a nic vyplňovat nebude, protože mi v roce 2014 stačilo čestné prohlášení.
Tak jsem to vrátila zpět se slovy že i OSVČ tiskopis potvrdí. Máte stejný problém?
Waldahttp://www.radimesi.cz/posting.php ... 21&t=3452#
walda
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. bře 2009 14:15:18

Re: Sleva na daň na dítě

Příspěvekod Waja » stř 21. led 2015 12:21:37

Zdravím,
formuláře a potvrzení o uplatnění a neuplatnění daňového zvýhodnění řeším od minulého týdne. Poslední a snad pro letošek definitivní verzi jak a které formuláře potvrzovat jsem včera konzultovala s pracovnicemi kontrolního odělení našeho finančního úřadu, které byly opakovaně proškoleny na Generálním finančním ředitelství. Kontrolorky mě potvrdily, že nové formuláře POTVRZENÍ ZAMĚSTNAVATELE DRUHÉHO Z POPLATNÍKŮ PRO UPLATNĚNÍ NÁROKU NA DAŇOVÉ ZVÝHODNĚNÍ opravdu nemáme vyžadovat od manželů zaměstnanců, kteří si daňové zvýhodnění na společné děti nerozdělují. Pokud všechny děti uplatňuje jen náš zaměstnanec, nemáme požadovat žádná nová potvrzení, samozřejmě jestliže to, co máme dosud založené nepozbylo platnost a nezměnil se zaměstnavatel druhého z manželů. V tom případě postačí v té podobě jako dosud, to jednoduché. Taktéž prohlášení OSVČ, že neuplatňuje daňové zvýhodnění může být postaru. Zaměstnanec má ze zákona povinnost nahlásit jakoukoli změnu, což podepisuje v bodě II. PROHLÁŠENÍ poplatníka, takže my, mzdové účetní jsme tím kryté.

Já jsem se osobně neúčastnila žádného semináře na téma daně (bohužel, možná bohudík :? ). Právě na našem finančáku mi potvrdili, že na různém školení přednášející říkali něco jiného a tím vznikl hrozný zmatek, že teď nikdo z "proškolených" neví, co je správně. :? FÚ je zavalen dotazy a telefonáty nás, nešťastných účetních. :x

Ještě jsem položila dotaz, když zaměstnavatel druhého z manželů našeho zaměstnance na nás toto nové potvrzení vyžaduje s pohrůžkou, že zvýhodnění na dítě bez toho neposkytne. Nemáme prý řešit, jestli má, nebo nemá na to právo a máme formulář potvrdit. Avšak ta kolonka s rodným číslem zaměstnance je naprosto nesmyslná. Co se týká daňového zvýhodnění na dítě, NIKDO není oprávněn vyžadovat RČ druhého z manželů zaměstnance. Kolonku s RČ proto nevyplňuji a proškrtávám.

Takže jsem tento "problém" tímto uzavřela a víc už se touto "válkou formulářů a potvrzení" trápit nebudu.
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: Sleva na daň na dítě

Příspěvekod georga » pát 29. led 2016 11:06:24

Dobrý den,
chci se jen ujistit, že nadále platí, že potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění na dítě má trvalou platnost, pokud nedojde ke změně? Nyní opět v lednu po mně zaměstnanci často chtějí nově potvrdit, že daňově slevy neuplatňují, tak váhám, jestli nemám vyžadovat taky.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Předchozí

Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků