Potvrzení o zdanitelných příjmech

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod tynasss » stř 04. dub 2012 17:41:20

Zdravím všechny,
v lednu jsem při studiu pracovala na smlouvu dohoda o provedení práce. Ukončila jsem studium i brigádu a našla si práci na HPP. Zaměstnavatel po mě požaduje k podpisu smlouvy potvzení o zdanitelných příjmech za rok 2012. Vzhledem k tomu že jsem byla studentka, tak jsem přece nedanila. Existuje tedy vůbec nějaké potvzení? Co to vůbec to potvzení o zdanitelných příjmech je? Moc děkuju za jakoukoliv radu.
tynasss
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 04. dub 2012 17:37:58

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod refi » stř 04. dub 2012 20:02:25

daň mají povinnost platit všichni, i studenti :) jen mají nárok na slevu navíc právě za to, že jsou studenti. takže potom záleží na výši vašeho příjmu, zda jste nakonec po slevách daň vůbec platila. potvrzení vám vystaví bývalý zaměstnavatel, pokud vám nebyla ovšem srážena srážková daň. v potvrzení bude váš hrubý příjem, zaplacené pojistné a případná zálohová daň.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod witty » čtv 05. dub 2012 9:17:36

Jiná věc je, proč po vás požadují potvrzení, když jim do vašich daní za rok 2012 nic není - až do té doby, než je požádáte o roční zúčtování daně, čili cca do ledna 2013. Třeba do konce roku ještě změníte zaměstnání nebo si budete podávat daňové přiznání na fin. úřadu. Prostě při nástupu není vaše povinnost toto potvrzení dokládat.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků