Člen bytového družstva - RZD

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Člen bytového družstva - RZD

Příspěvekod Samantha » úte 15. lis 2011 11:21:26

Dobrý den,
náš zaměstnanec pracuje u nás na HPP a letos začal také pracovat jako člen bytového družstva za nějakou odměnu, neřekl v jaké výši. Zjistila jsem to, když ode mne chtěl vystavit potvrzení, zda je mu sráženo ZP z min. vyměř. základu 8000,- Kč.
Bude si tedy příští rok dělat sám daňové přiznání nebo je zde také nějaký limit do 5000,- Kč měsíčně? Nějak mi to není jasné. Děkuji za odpověď.
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Člen bytového družstva - RZD

Příspěvekod Čelakovská » stř 16. lis 2011 12:06:23

Myslím, že příjem za práci členů družstev je zdaňován zálohově bez ohledu na to, jestli má příjem do nebo víc než 5000,- Kč. Mám jednoho takového zaměstnance, který si v únoru přinesl potvrzení o příjmech za r. 2010 z bytového družstva a pokud si vzpomínám byly tam uvedeny všechny měsíce a příjmy, kterých tam za celý r. 2010 dosáhl. Pomáhala jsem mu dělat daňové přiznání. V každém případě, když bude chtít po vás udělat roční zúčtování daní, tak ať doloží příjem z byťáku a uvidí se.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Člen bytového družstva - RZD

Příspěvekod Čelakovská » stř 16. lis 2011 13:24:09

Ještě dodávám - pokud máte knihu Abeceda mzdové účetní 2010 /kroužková vazba/ od ANAGu, tak na str.197 jsou uvedeny příjmy ze závislé činnosti - bod B - příjmy za práci členů družstev... a na str. 201 je uvedeno, že " z příjmů podle bodu B bez podepsaného daň. prohlášení musí plátce srazit zálohu na daň 15%", takže pak si ten dotyčný musí podat daňové přiznání.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků