Opět OSVČ - sleva na dani

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Opět OSVČ - sleva na dani

Příspěvekod Neználek » stř 12. říj 2011 8:54:22

Dobrý den,
poradíte mi ještě s paní, která je OSVČ, dosud pracovala na živnostenský list na fakturu (učila anglický jazyk).
Paní učitelka u nás bude pracovat na základě pracovní smlouvy na plný úvazek. Paní ještě současně podniká, má vlastní malou jazykovou školičku . U nás však bude pracovat normálně na plný úvazek na základě pracovní smlouvy. Dala jsem jí domů růžové prohlášení, ať se domluví se svojí účetní, zda u nás bude podepisovat prohlášení k dani nebo ne, prý jej nikde nepodepisovala, když pracovala na fakturu. Dnes mi jej přinesla vyplněné (pomohla jí její účetní), bude u nás uplatňovat slevu na dani od data nástupu k nám a sdělila mi, že nikde toto prohlášení letos podepsané neměla. Na str. 3 růžového prohlášení mi napsala na zd. období 2011 toto: "1.1.2011 - 9.10.2011 OSVČ (pracovala na fakturu)".
Stačí mi toto všechno k tomu, abych jí mohla ještě v říjnu 2011 dát slevu na poplatníka? Nebo mám dát slevu až od dalšího měsíce, nebo mám zavolal na fin. úřad a ještě se poradit?
Děkuji za radu.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Opět OSVČ - sleva na dani

Příspěvekod sonajda » stř 12. říj 2011 9:18:35

Paní si určitě bude podávat vlastní daňové přiznání.... slevy si uplatní v něm, takže je asi úplně jedno, jestli ji dáte slevu od října nebo až od listopadu... Ale pro klid "mzdové dušičky" bych jí slevu dala až od celého měsíce, kdy u vás pracuje, tj.od listopadu :thumbs up:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků