OSVČ - neplátce daně

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

OSVČ - neplátce daně

Příspěvekod Samantha » úte 27. zář 2011 14:59:54

Dobrý den,
naše škola zaměstnává na HPP na maličký úvazek (14 hod týdně) správce sítě (IT). Jde o mladíka, který si nyní udělal živnosťák, s vedením školy se dohodl na skončení PP dohodou k 30.9.2011. Bude pro nás dál pracovat na základě "mandátní smlouvy", vše si dohodl s ředitelem a vše si odsouhlasili, stanovili si podmínky atd. Tento náš "ajťák" měl kromě malého HPP ještě DPP - jedná se o projekt z ESF - měsíčně má pravidelně 1.020,- Kč, tato DPP končí až 31. 12. 2012 a nebude se rušit . Ajťák měl u nás podepsané prohlášení k dani.
Nyní skončí jeho HPP, ale DPP bude pokračovat. Znamená to, že bude mít srážkovou daň 15 % , ale jak to bude s prohlášením k dani, může mít u nás stále podepsané prohlášení k dani? On neví, je prý OSVČ neplátce daně.
Nějak jsem z toho zmatená. Poradíte mi?
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: OSVČ - neplátce daně

Příspěvekod marmart » čtv 29. zář 2011 8:30:20

Pokud nemá podepsáno jinde, tak může
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: OSVČ - neplátce daně

Příspěvekod refi » čtv 29. zář 2011 8:44:21

samantho, zajímalo by mě, jak může být osvč neplátce daně, hned bych do toho šla taky :D ;)
jinak - pokud nepotřebuje kvůli výše dpp mít podepsané daňové prohlášení, tak ať uvede ve změnách v dp, že platnost daňového prohlášení a uplatnění odpočtu končí dnem ... a vy si ho od toho data zrušíte i ve mzdovém programu. a on si může dp podepsat do konce roku klidně jinde, pokud bude mít třeba příjem ještě odjinud ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: OSVČ - neplátce daně

Příspěvekod steflinta » čtv 29. zář 2011 13:29:12

To mi připadá nějak zmatené. Pokud má se školou uzavřený pracovní poměr, tak samozřejmě může podepsat prohlášení, ale pokud pracuje jako OSVČ na živnostěnský list, tak prohlášení nepodepisuje, není přece zaměstnanec a za práci si bude fakturovat. A že není plátce daně, zžejmě sám neví co je, spíš se to týká DPH, ale to vás přece nemusí zajímat.
steflinta
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 02. kvě 2011 14:51:03


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků