Daňové zvýh. na dítě- student Vš pracuje

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Daňové zvýh. na dítě- student Vš pracuje

Příspěvekod Lucka2 » čtv 09. čer 2011 12:00:36

Opravdu náleží rodiči daňové zvýhodnění na dítě, které je studentem VŠ a o práznd. 2 měsíce bude pracovat ?
Lucka2
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 19. dub 2011 9:40:12

Re: Daňové zvýh. na dítě- student Vš pracuje

Příspěvekod sonajda » čtv 09. čer 2011 12:59:33

jestli máte potvrzení o studiu a zaměstnanec neprovedl změnu v růžovém prohlášení, tak nepátrejte po tom, jestli dítě pracuje nebo ne :whistle:
je to prohlášení poplatníka a on si zodpovídá za skutečnosti, které si sám podepsal!!! [:-} A BASTA!!! nechci mít hlavu jako pátrací balon, tak raději o některých věcech nic nevím!!!! [:-}
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Daňové zvýh. na dítě- student Vš pracuje

Příspěvekod Waja » čtv 09. čer 2011 14:18:49

Zdravím, můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, že daňové zvýhodnění na studenta VŠ náleží i když je zaměstnán a studuje VŠ distančně. Měla jsem před dvěma roky kontrolu z FÚ a dost jsme to rozebírali. Paní mi potvrdila, že si můžu uplatnit zvýhodnění na syna, který je normálně v pracovním poměru a studuje dálkově VŠ. Platí to jen do věku 26. let a po ukončení studia mu nenáleží prázdniny, ale mezi jednotlivými ročníky ano. Hlídá se to jen u studia na střední škole a u VŠ je to jedno. Pro jistotu jsem si to ještě ověřovala i na našem FŘ a je to podle těchto paragrafů:
http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c ... neni/#p-12
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: Daňové zvýh. na dítě- student Vš pracuje

Příspěvekod alices » čtv 29. zář 2011 12:01:34

V tom paragrafu 12 z vašeho odkazu jsem ale pochopila, že při distančním nebo kombinovaném studiu nesplňuje dítě podmínku. Ani když má příjmy podle paragrafu 10.
Teď mám taky případ kombinovaného studia u dítěte jedné zaměstnankyně a nemůžu to zřejmě uznat.
alices
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 13:54:42


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků