Vrácení srážkové daně?

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Re: Vrácení srážkové daně?

Příspěvekod Na.ko » pát 18. bře 2011 12:22:41

A já se ještě zeptám...máme zaměstnankyni na rodičovské dovolené a pracuje u nás na dohodu o provedení práce. Růžový papír má podepsaný. Takže jí dělám slevu na poplatníka a na dohodu měla třeba teď 2tisíce hrubého...tudíž neodvádí žádnou daň...teda doufám ? A jak bude potom vypadat roční vyúčtování za 2011 ? Už jsem daleko co ?
Na.ko
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 27. led 2011 20:15:35

Re: Vrácení srážkové daně?

Příspěvekod refi » pát 18. bře 2011 12:24:11

roční zúčtování bude vypadat jednoduše - jestli neplatí daně, žádné se jí vracet nemohou :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Vrácení srážkové daně?

Příspěvekod Gabriela Š. » pát 18. bře 2011 13:33:38

ArmyDOG píše:;) Máš pravdu no. Škoda že není ještě 15.2. Nechápu proč mi o tomhle neřekli, když jsem se jich výslovně dotazoval. Jak to budeš teď řešit. Půjdeš sama na finančák s daň. přiznáním?


Já jsem mzdová účetní a tohle dělám pro jednu důchodkyni, která zapomněla podepsat Prohlášení když pomáhala při volbách. Takže to takhle zkomplikovala, protože bez svých 360,- korun nemůže být. Bohužel, srážkovou daň už finanční úřad nevrátí ani prostřednictvím daňového přiznání, jde to jen v ročním vyúčtování daně u zaměstnavatele, který si tu daň musí převést ze srážkové na zálohovou. Sám s tím člověk už nic nezmůže.
Gabriela Š.
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 25. lis 2010 10:44:28
Bydliště: Č.K.

Předchozí

Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků