Kurs keramiky z FKSP a dodanění

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Kurs keramiky z FKSP a dodanění

Příspěvekod pmaja » úte 08. zář 2020 14:24:49

Dobrý den, prosím o radu. Učitelka, která vyučuje angličtinu a dějepis by ráda čerpala z FKSP příspěvek na úhradu kursu keramiky. Setkala jsem se s názorem, že je to možné, ale tento příspěvek na tento kurs keramiky, že ji musíme dodanit. Jaký je prosím Váš názor? Příspěvky z FKSP na dovolenou, vstupenky, knihy, stravování nedodaňujeme. Je snad kurs keramiky postaven jinak?
Budu vděčná za názory. Děkuji.
pmaja
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Kurs keramiky z FKSP a dodanění

Příspěvekod hapop » stř 09. zář 2020 9:26:15

Dobrý den,
podle § 6 odst. 9 písm. d) zákona o dani z příjmů je u zaměstnance nebo jeho rodinného příslušníka hodnota nepeněžního plnění ve formě příspěvku na kulturní nebo sportovní akce, vzdělávání, poskytované podle vyhlášky FKSP § 9, od daně osvobozena. Podmínkou je: nepeněžní plnění , faktura na celkovou částku kurzu.
hapop
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 31. bře 2011 19:05:09

Re: Kurs keramiky z FKSP a dodanění

Příspěvekod pmaja » čtv 10. zář 2020 7:48:35

Dobrý den, děkuji. Ano bylo by to nepeněžně a faktura na celou částku. Nejsem si ale jistá, jestli se dá kurs keramiky považovat za kulturní nebo sportovní akci nebo vzdělávání.
pmaja
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Kurs keramiky z FKSP a dodanění

Příspěvekod hapop » pát 11. zář 2020 8:19:09

rozšířený výklad § 9 odst. c : na náklady na umělecké, jazykové a zájmové vzdělávání, které není odborným rozvojem, prohlubováním vzdělávání nebo kvalifikace, soustavným vzdělávání nebo zdokonalováním odborné způsobilosti zaměstnance.

takže ano, kurz keramiky, jogy, angličtiny (pokud ji zaměstnanec nevyučuje), šití, na školení říkala dokonce i autoškola... V této souvislosti se mohou vymezit pravidla také pro vzdělávací kurzy dětí jako rodinných příslušníků. Mohou to být kroužky v DDM a v ZUŠ
hapop
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 31. bře 2011 19:05:09

Re: Kurs keramiky z FKSP a dodanění

Příspěvekod pmaja » pát 11. zář 2020 9:11:02

Promiňte, já jsem dneska nějakýho mdlýho rozumu. Takže z FKSP můžeme poskytnout kurs keramiky, ale dodanit nebo nedodanit?
rozšířený výklad § 9 odst. c - nemůžu najít. Jedná se o ZDP?
Moc děkuji a omlouvám se za natvrdlost.
pmaja
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Kurs keramiky z FKSP a dodanění

Příspěvekod hapop » stř 16. zář 2020 14:53:48

rozšířený výklad vyhlášky FKSP... nedanit , nepeněžní plnění
přikládám ofocený výklad
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
hapop
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 31. bře 2011 19:05:09

Re: Kurs keramiky z FKSP a dodanění

Příspěvekod hapop » stř 16. zář 2020 14:59:32

a ještě jeden dodatek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
hapop
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 31. bře 2011 19:05:09

Re: Kurs keramiky z FKSP a dodanění

Příspěvekod pmaja » pát 18. zář 2020 14:37:12

Moc děkuji.
pmaja
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Kurs keramiky z FKSP a dodanění

Příspěvekod JitkaMan » úte 06. říj 2020 9:36:36

Já teda v zákoně o daních z příjmů vidím pouze toto:

§ 6 odst. 9

d) nepeněžní plnění poskytovaná zaměstnavatelem zaměstnanci nebo jeho rodinnému příslušníkovi z fondu kulturních a sociálních potřeb, ze sociálního fondu, ze zisku (příjmu) po jeho zdanění anebo na vrub výdajů (nákladů), které nejsou výdaji (náklady) na dosažení, zajištění a udržení příjmů, ve formě

1. pořízení zboží nebo služeb zdravotního, léčebného, hygienického a obdobného charakteru od zdravotnických zařízení, pořízení zdravotnických prostředků na lékařský předpis a použití vzdělávacích nebo rekreačních zařízení; při poskytnutí rekreace a zájezdu je u zaměstnance z hodnoty nepeněžního plnění od daně osvobozena v úhrnu nejvýše částka 20000 Kč za zdaňovací období,

2. použití zařízení péče o děti předškolního věku včetně mateřské školy podle školského zákona, knihovny zaměstnavatele, tělovýchovných a sportovních zařízení,

3. příspěvku na kulturní nebo sportovní akce,

4. příspěvku na tištěné knihy, včetně obrázkových knih pro děti, mimo knih, ve kterých reklama přesahuje 50 % plochy,


Vzdělávání tam nikde uvedeno není, takže to od daně z příjmů dle mého názoru osvobozené není.
JitkaMan
 
Příspěvky: 164
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník