Pracovní úraz

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Pracovní úraz

Příspěvekod m.s75 » čtv 28. led 2010 9:35:46

dobrý den mám dotaz ohledně pracovního úrazu .lékař mi vyplnil formulář a já jej odvezdala zamestnavateli,který mi zdělil,že je již odeslaný na danou pojištovnu a to KOOPERATIVA .Jelikož už uplynuly 3měsíce a já nedostala žádnou zprávu chci se zeptat,jestli mám nárok na nějaké odškodnění ,nebo alespon nějakou zprávu o řešení .U daného zaměstnavatele již nejsem zaměstnaná .
děkuji za odpověd
M.S
m.s75
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. led 2010 9:29:53

Re: Pracovní úraz

Příspěvekod refi » čtv 28. led 2010 10:39:48

určitě máte nárok na odškodnění za pracovní úraz. jde o ušlý výdělek a bolestné, případně úhradu jiných nákladů, které jste s léčením měla či máte. zaměstnavatel odeslal potvrzení o pracovním úraze Kooperativě a sám vám měl vyplatit ušlý výdělek, který pak bude od Kooperativy vyžadovat zpět. Pokud vám ušlý výdělek nevyplatil, udělá to Kooperativa až po ukončení Vašeho léčení - po domluvě i v nějakých zálohách - až bude mít i posudek o bolestném od vašeho ošetřujícího lékaře a případných následcích. jestli vám zaměstnavatel nedal žádnou zprávu, jak se věc vyvíjí, doporučuji si od něj vyžádat kontakt na Kooperativu, případně zavolat na jejich "horkou" linku, kde nahlásíte své údaje a poptáte se, v jakém je to stádiu. rozhodně je to složitější oblast a z vašich informací toho moc nevím, nicméně opravdu radím řešit se zaměstnavatelem, případně rovnou s Kooperativou. a držím palce, ať všechno rychle vyřídíte :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků