nemoc důchodce s exekucí

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

nemoc důchodce s exekucí

Příspěvekod Lauralabra » pon 22. zář 2014 14:51:19

Dobrý den.
Prosím, zda mi můžete poradit. Mám důchodce, pracujícího na dobu neurčitou na úvazek 15 hodin. Z jeho platu je strhávána exekuce na více jak 2mil. a v řadě čeká dalších 12 exekučních příkazů.
V pátek 19.9.2014 měl těžký úraz a leží v nemocnici na ARU. Je jasné, že 14 dní nemoci hradím já, pak OSSZ. Matně si vybavuju, že nám na školení říkali, že když je nemocný člověk s exekucí, musíme OSSZ zaslat všechny ex.pohledávky, protože se i z nemoci, kterou hradí OSSZ exekuce strhává. Je na toto nějaký formulář, nebo jakým způsobem dám sociálce vědět? Nebo to dám jako přílohu k žádosti? Fakt nevím. |:-(|
Moc děkuji za odpověď.
Lenka :)
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: nemoc důchodce s exekucí

Příspěvekod witty » pon 22. zář 2014 15:27:12

Já to píšu na papír - seznam exekucí, na které srážím ze mzdy (pracovník má ještě další, které čekají na splacení aktuálních výkonů rozhodnutí a ty na seznam nedávám). Uvádím čísla účtů, symboly pro platbu a částky dluhů. Po ukončení PN mi paní z OSSZ napsala mailem kolik srazili na jakou pohledávku a já o tyto částky snížila dlužné částky exekucí, abych měla aktuální stav.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: nemoc důchodce s exekucí

Příspěvekod Lauralabra » pon 22. zář 2014 16:08:32

Aha, já mám aktuální tabulku, kde jsou čísla jednací, čísla účtů, ex.úřad, oprávněný a další info..
To, abych ji jen dopsala o další ex.příkaz, který dojde a to pak posílám, aby bylo vidět, že strhávám, co můžu a že na další pohledávku nikdy nedojde řada.
Takže, až budu posílát přílohu k nemoci, tak tuhle tabulku přidám a mělo by to být ok?
Tak snad ano. Děkuji za odpověď.
Lenka :bye:
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: nemoc důchodce s exekucí

Příspěvekod witty » úte 23. zář 2014 7:45:56

Snad si to myslím správně, ale OSSZ strhává stejně jen na ty exekuce, na které strháváme my jako zaměstnavatel podle toho, v jakém pořadí došly a zda jsou přednostní či ne. Buď jim pošlete vaši tabulku s kompletním přehledem všech exekucí a vyznačením aktuálně srážených nebo jen ty aktuální, aby se jim to nepletlo. A nejlepší rada - zavolejte na OSSZ a zeptejte se jak to chtějí, mně se to osvědčilo a domluva s nimi je v pohodě (většinou :-) )
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků