Neodváděné sociální pojištění

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod járina » ned 30. bře 2014 15:21:56

Nemáte někdo zkušenost s podobnou situací ?
V září 2013 nastoupil starobní důchodce do pracovního poměru jako školník na dobu určitou, má pracovní smlouvu a tehdejší mzdová účetní mu ve Vemě zadala kód 14, osvobozen od placení pojistného na nemocenské poj. a důchodové poj. Mzdová účetní odešla k 31.10. 2013, pak do prosince dělala mzdy na DPP (3 odpoledne v měsíci) jiná mzdová účetní a pak jsem to přebrala já, aniž by mi to někdo pořádně předal. Všimla jsem si v únoru, že se za výše uvedeného důchodce se pojistné neodvádí, myslím si, že je to špatně. Máte někdo zkušenost, jak to opravit v programu Vema |:-(| ?
járina
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. bře 2014 21:19:57

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod witty » ned 30. bře 2014 21:53:54

To jste vyfasovala pěkného "černého Petra"... já bych zkusila tu 14 zpětně vyhodit, přepsat na nulu od data nástupu školníka do zaměstnání. Vema je chytrá dost - tipuju, že to přepočítá sama. Předtím si prostředí raději archivujte, kdybyste se potřebovala vrátit k původnímu stavu.
Skoro bych vám doporučila zavolat někomu z kontroly na OSSZ, že k tomuto došlo a že to teď opravíte. Pravděpodobně až přijdou na kontrolu, vyměří nějaké penále za opožděné zaplacení pojistného. Taky byste s nimi mohla zkonzultovat, jak udělat ELDP za 2013... program ho zřejmě nevytvořil, když nebylo sraženo - vytvoří ho dodatečně po té opravě? A přihlášku do registru pojištěnců?? Samé otázky.... :D
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod járina » pon 31. bře 2014 8:24:43

Tak pan školník pracuje ještě na ŽL. Veškeré papíry mu zpracovává manželka, on sám "nic neví". Jedná se vlastně o souběh zaměstnání a OSVČ, ve státní správě jsem se s tím nesetkala. Na sociálku asi stejně zavolám.
járina
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. bře 2014 21:19:57

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod witty » pon 31. bře 2014 9:22:57

To je jedno, že má živnosťák, pojistné se mu stejně strhnout musí. Ještě že zdravotní se odvádělo jak mělo.
Že "nic neví", tomu bych i věřila. Lidi se v odvodech a daních moc neorientují, pokud to za ně může dělat někdo jiný.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod refi » pon 31. bře 2014 18:46:32

járino, chcete-li s řešením pomoci v programu, zadejte si požadavek buď přes call centrum nebo zákaznický web přímo na vemu a do poznámky dejte "pro p. Fitzkovou". přijde mi to na stůl a já si pak od vás vyžádám data a vyzkoušíme nějakou opravu ....
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod eliska » úte 01. dub 2014 10:31:36

Tak nyní už víme, proč refi na tomto portále delší dobu neodpovídá na žádné účetní dotazy. Už asi neděláte účetní na střední škole, ale pro mzdový program Vema. Mám pravdu?
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod wwery » úte 01. dub 2014 12:36:48

eliska píše:Tak nyní už víme, proč refi na tomto portále delší dobu neodpovídá na žádné účetní dotazy. Už asi neděláte účetní na střední škole, ale pro mzdový program Vema. Mám pravdu?

Mimochodem je to pro nás všechny velká škoda. Její rady jsou, i zpětně, pro mě, jako nováčka , mooooooc užitečné. Díky Díky za tento portál. :)
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod refi » úte 01. dub 2014 20:54:08

radilky, máte pravdu. už jsem to tu před rokem psala, že za sebe hledám náhradu, protože jsem opustila školství (po 19 letech!) a pracuji ve vemě. nicméně ve školách jsem neustále, protože jsou z velké míry klienti naší firmy právě školy a já mám tu výhodu, že problematiku znám zevnitř z vlastních zkušeností a proto mám pro ně veliké pochopení a mám pro ně také slabost. a jak tak sleduji toto fórum, za ten rok, co už neúčtuji, se toho hodně změnilo, pořád je to živý proces a některé mé rady z minulosti už ani neplatí :-)
jsem ale moc ráda, že vše běží dál i bez mého přispívání, které je z části způsobeno tím, že už nemám aktuální informace (účetnictví) a zčásti tím, že nemohu přispívat do oblastí, kde zasahuje má práce ve vemě (mzdy, nebo spíše celkově oblast human resources), aby nedocházelo ke střetu zájmů. nicméně kterákoliv z vás, pokud budete potřebovat poradit s vemou, se na mne můžete obrátit tak, jak jsem psala v předchozím příspěvku, ráda se vám budu věnovat :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod járina » stř 02. dub 2014 20:08:58

refi píše:járino, chcete-li s řešením pomoci v programu, zadejte si požadavek buď přes call centrum nebo zákaznický web přímo na vemu a do poznámky dejte "pro p. Fitzkovou". přijde mi to na stůl a já si pak od vás vyžádám data a vyzkoušíme nějakou opravu ....

Dobrý den, refi - na sociálce jsem se nic nedozvěděla, přehazují si mě jako horký brambor. Požadavek do vemy jsem odeslala dnes mailem, pošlu ho hned zítra ráno znovu a s dovolením dám do poznámky "pro p. Fitzkovou. Děkuji.
járina
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. bře 2014 21:19:57

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod járina » čtv 24. dub 2014 22:04:12

Ještě jednou k neodváděnému sociálnímu pojištění pro všechny radilky, které to zajímá. Oprava v měsíci dubnu, kterou poradila refi ve Vemě,(a kterou jako jediná věděla vitty) se až na opravu daně ze mzdy za rok 2013 povedla. I ELDP za rok 2013 se vytvořil správně (po zopakovaném vygenerování za duben). Daň za měsíc leden a únor 2014 se také opravila (navýšila) a na výplatním lístku se objevila v korekci. Ale co mi dělá hlavu je, jak opravit daň za minulý rok od září do prosince. Zkoušela jsem teď v dubnu udělat opravu daně ve formuláři F70, ale nejde to. Poradí některé z vás, co také pracují v programu Vema, jak na to ?
Járina
járina
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. bře 2014 21:19:57

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod witty » pon 28. dub 2014 7:35:06

Takže program vám opravil automaticky daň za tento rok a za minulý to ani "neškrtlo"?? zajímavé... Možná je to proto, že zaměstnanci jste provedla RZD a daň se považuje za uzavřenou.. těžko říct.
Zkuste zadat v F70 druh 30 nebo 31 a částku daně ke sražení, opravovaný měsíc nechte prázdný - a částka se objeví v oddílu "korekce". Já osobně bych tam dala asi tu 30 - opravy z letoška, aby vám to při vyúčtování daně nevyjelo v extra příloze za minulé zúčtovací období a neměla jste s tím komplikace.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod járina » úte 29. dub 2014 8:04:09

Dobrý den, witty. Jsem od dvou hodin v noci vzhůru, napnutá, jak to dopadne, chodím totiž do práce pouze út,st,čtvrtek. Máme jen 60 zam.Teď jsem udělala opravu u pana školníka v F 70 - druh 30 a opravovaný měsíc jsem nechala dle vaší rady nevyplněný - a povedlo se. Já jsem to zkoušela, ale vyplnila jsem vždy měsíc a program mě nepustil dál, nabízel kódy jiné, i ty, co nejsou v číselníku. RZD jsem mu nedělala. Moc vám děkuji za radu a vážím si toho, že jste zareagovala. Mějte se moc hezky. :yahoo:
járina
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 25. bře 2014 21:19:57

Re: Neodváděné sociální pojištění

Příspěvekod witty » úte 29. dub 2014 8:42:36

Rádo se stalo. U mě platí, že chybami se člověk učí - víte kolikrát jsem musela ve Vemě něco "zkonit", abych se dobrala takových znalostí, jak to napravit? No radši to ani nechtějte vědět... :gcrazy:
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků