Zaevidování na ÚP až po termínu 3 dnů

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Zaevidování na ÚP až po termínu 3 dnů

Příspěvekod susenka6688 » čtv 07. lis 2013 9:46:39

Dobrý den,
řeším tu teď problém s nově nastupující pracovnicí. Ona to jako problém nevidí, ale mě to stejně nedá. Paní byla v letošním roce byla zaměstnaná až do 30.9.2013, pak byla v evidenci na ÚP ale až od 7.10. 2013 do 31.10.2013 a k nám nastoupila hned 1.11.2013. Zápočtový list na dobu do 30.9.2013 mi donesla před nástupem, ale doklad o evidenci na ÚP jsem dostala do ruky dnes. Podivila jsem se, proč se nezaevidovala na ÚP do 3 dnů, ale prý volala na ÚP a prý to nevadí, že to není do 3 dnů, a co se týká zp, tak stačí být evidovaný na úp jen jeden den v měsíci a je to taky OK. Přesto si myslím, že pro paní by bylo lepší se zaevidovat do 3 dnů, aby jí doby navazovaly, protože doba evidence na úp se přece počítá do doby na důchod? Pokud u nás setrvá do konce roku a budu jí dělat RZD, a potom ELDP, co bude s tou dobou, kde nikde nebyla? Jsem asi zmatená, ale chápete o co mi jde? |:-(|
susenka6688
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 08. lis 2011 15:56:35

Re: Zaevidování na ÚP až po termínu 3 dnů

Příspěvekod witty » čtv 07. lis 2013 10:36:41

Co naděláte, lidi jsou svéprávní a do ničeho je nutit nemůžete, ani k evidenci na ÚP, je to jejich věc. Zdravotní pojištění má paní pokryté a že nebude mít pár dní pro důchod.... bůhví kolik dní už jí takhle chybí nebo bude chybět a zda to bude mít jednou vliv na výpočet důchodu při různém krácení doby pojištění (studium, evidence na ÚP a pod.). Tím bych se netrápila.
Pokud bude chtít paní RZD, tak prohlásí, že neměla jiné příjmy (při podpisu DP, strana III. bod 2 nebo 3) a je to. Na ELDP od vás nebude mít její "neevidence" žádný vliv.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků