Pojistné a slevy na dani studenti

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Pojistné a slevy na dani studenti

Příspěvekod alices » úte 10. led 2012 13:59:28

Dobrý den, prosím, mohla bych si s někým konečně ujasnit, jak to je s uplatňováním slev na studenta VŠ? Je to dost složité, protože do toho spadají jak slevy na dani, tak zdravoní pojštění, jak slevy na děti, tak slevy na studium samotného zaměstnance.

Tedy - prosím moc, napište mi zkušení, jak posuzujete denní nebo kombinované studium VŠ.

Student zaměstnanec může uplatnit slevu na dani do dosažení 26let a je možné i distanční a kombinované studium? Můžu dát slevu na dani zaměstnanci, jehož dítě studuje VŠ , pokud jde o kombinované studium? Vyčetla jsem tady , že při uplatňování slevy na dítě studenta VŠ při distančním a kombinovaném studiu toto nesmí mít příjmy dle paragrafu 10 Zák.o dani z příjmu?

Zaměstnanec - student doktorského studia do 28 let, ale pouze prezenční studium?

Je to tak??

Děkuji moc!
alices
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 13:54:42

Re: Pojistné a slevy na dani studenti

Příspěvekod witty » úte 10. led 2012 15:52:21

Zaměstnanci, jehož dítě do 26 let studuje VŠ třeba i dálkově, můžete dát slevu, i kdyby dítě chodilo do zaměstnání. Mám takový případ, posvěcený fin. úřadem.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Pojistné a slevy na dani studenti

Příspěvekod alices » pát 13. led 2012 9:54:53

Děkuji.

A jak je to s pojistným na zdravotní pojištění, pokud je dálkovým studentem přímo zaměstnanec, nevíte, jestli musí doplácet do minima?
alices
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 13:54:42

Re: Pojistné a slevy na dani studenti

Příspěvekod fany » pon 16. led 2012 8:59:45

i dálkový student má status studenta, čili odvádí ZP jen ze skutečeně dosažených příjmů, tj. bez doplatku do minima :)
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků