Neplacené volno x evidence na úřadu práce

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Neplacené volno x evidence na úřadu práce

Příspěvekod Samantha » úte 29. lis 2011 15:12:27

Dobrý den,
nastoupí mi 5. 12. 2011 nová uklízečka, dosud je vedená jako nezaměstnaná na ÚP. Evidenci na ÚP ukončí k 4. 12. 2011 a od 5. 12. 2011 nastoupí k nám do školy. Protože budou svátky a od 22.12.2011 máme ředitelské volno, nevím, co s paní dělat. Na dovolenou jí nevznikne nárok, nebude mít odpracováno 21 dní. Chceme jí dát neplacené volno. Jak by to bylo ze ZP, pokud je ještě začátkem měsíce na ÚP, považuje se za celý měsíc jako státní pojištěnec nebo ne? Nebo jak to vyřešit, když ve škole nikdo nebude, nebude se topit a paní nemá dovolenou? Poraďte mi prosím. Děkuji.
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Neplacené volno x evidence na úřadu práce

Příspěvekod Čelakovská » úte 29. lis 2011 15:43:56

Dala bych neplacené volno. Myslím, že za dny neplaceného volna by se mělo odvést ZP z minimální mzdy, protože stát je sice plátcem zdravotního pojištění za uchazeče o zaměstnání, ale musí tato skutečnost trvat po celé rozhodné období a rozhodným obdobím je kalendářní měsíc.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Neplacené volno x evidence na úřadu práce

Příspěvekod Samantha » stř 30. lis 2011 9:09:36

Takže dám neplacené volno celkem 5 dní s tím, že sepíšeme s paní smouvu o úhradě pojistného na základě poskytnutého neplaceného volna? Bude to tak OK? :?
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Neplacené volno x evidence na úřadu práce

Příspěvekod Čelakovská » stř 30. lis 2011 11:06:18

Já bych to tak udělala, ale zavolejte si pro jistotu na příslušnou zdravotní pojišťovnu, která by vám popř. mohla přijít na kontrolu. Kolegyně mi teď říkala, že si kvůli stejné záležitosti jednou volala na VZP a řekli jí, že když nastupuje do práce během měsíce a byla předtím na úřadu práce, že je v kategorii, za kterou platí pojistné stát, po celý měsíc. Raději bych se zeptala, aby pak nevznikl neodplatek.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků