Nástup na PPM - přihlašování

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Nástup na PPM - přihlašování

Příspěvekod Samantha » stř 14. zář 2011 9:42:55

Dobrý den,
učitelka mi koncem ledna nastoupila na PPM, nahlásila jsem jí na zdravotní pojišťovně kódem "M". Nyní čerpá dovolenou v délce 40 dní skončení PPM a zároveň je na RD. Má tedy příjem za dovolenou. Měla jsem nějak měnit kódy nebo ne? Stále jí mám jako kód "M". Děkuji za radu.
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Nástup na PPM - přihlašování

Příspěvekod refi » stř 14. zář 2011 10:34:46

já to tak dělám - pokud má příjem za čerpání dovolené, odhlašuju z kódu M a pak zase přihlašuju. za tu dobu se z jejího příjmu odvádí zdravotní pojištění.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nástup na PPM - přihlašování

Příspěvekod hanna » čtv 15. zář 2011 9:36:59

Já bych ji neodhlašovala z kódu M. Sice čerpá dovolenou, mám ji v evid. stavu, ale zároveň pobírá rodič. příspěvek (po skončení PPM) a proto patří do kategrie , za kterou je plátce stát, souběh RP a příjmu je možný. Odhlásím ji z kódu M až přestane pobírat rodič.příspěvek a eventuelně současně pracuje.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Nástup na PPM - přihlašování

Příspěvekod Jíťa » úte 04. říj 2011 13:37:21

"hanna" mám tomu rozumět tak, že pokud nám nastoupí naše zaměstnankyně, která v současné době čerpá RP, na záskok za nemocnou (cca1 měsíc) pracovnici, nebudu ji odhlašovat z kódu M? Já jsem myslela,žeji odhlásím z M (a po ukončení záskou zase přihlásím kódem M), a případně jí upravím výši úvazku (po dobu záskoku) v její stávající pracovní smlouvě. Nebo poraďte, jak jinak ji zaměstnat, když bude vykonávat práci, kterou má v pracovní smlouvě? A jak postupovat v případě, kdy učitelka nastoupí na snížený úvazek do práce, ale současně bude pobírat RP? Odhlásit z M nebo ne. Nikdy si nejsem jistá, jak to má být.
Díky za brzkou odpověď. Jíťa
Jíťa
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 26. črc 2010 12:40:42

Re: Nástup na PPM - přihlašování

Příspěvekod marmart » úte 04. říj 2011 14:03:09

Nechala bych jí v kódu M po celou dobu pobírání RP. Posílám přehled užívaných kódů. Na školení říkali, že zaměstnavatel nemá užívat kódy N a K, protože nemůže tyto datumy nikdy znát.

Kódy pro hlášení ZP 1.txt

Kódy pro hlášení ZP 2.txt
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků