Neplacení SP při prac.poměru do 14 dní?

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Neplacení SP při prac.poměru do 14 dní?

Příspěvekod ZKy » stř 23. úno 2011 17:32:57

Dobrý den,

předem musím také poděkovat za toto skvělé fórum! Opravdu je úžasné.

Chtěla bych poprosit o Vaše zkušenosti s placením SP u pedagoga - starobního důchodce, který zastupuje trvalého pedagoga v době nepřítomnosti.
Obdržela jsem od ředitele pracovní smlouvu (klasická pracovní smlouva ne DPČ ani DPP) na dobu od 14.2.-18.2. Dle informací předchozí účetní, která byla na kontrole na OSSZ jí bylo sděleno, že při zaměstnání, které trvá méně než 14 kalendářních dnů bez ohledu na výši příjmu se nemusí tento zaměstnanec přihlašovat/odhlašovat na OSSZ a nemusí se mu z platu odvádět SP. Zdravotní ano.
Hledala jsem to a našla jsem to pod § 6 odst. 1 písm. b) zák. 187/2006.
Pedagoga jsem tedy zatím přihlásila a odhlásila u zdravotní pojišťovny, ale na sociálku jsem zatím nic neposílala, nejsem si tím moc jistá. Máte také někdo takové případy.
Moc děkuji za rady.
ZKy
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 01. úno 2011 20:25:29

Re: Neplacení SP při prac.poměru do 14 dní?

Příspěvekod refi » čtv 24. úno 2011 0:03:25

ať čtu ten paragraf a odstavec jakkoliv, nevyčetla jsem z něj to, že by neplatil sp za dobu do 14 dnů práce :roll: zkusmo jsem si zadala takový pracovní poměr do mzdového programu a odvedl mi sp i udělal přihlášku s odhláškou ! zkuste blíže popsat, jak jste ten odstavec pochopila, protože pro mě by to byla taky novinka :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Neplacení SP při prac.poměru do 14 dní?

Příspěvekod hortma » čtv 24. úno 2011 8:23:29

Krátkodobé zaměstnání - zaměstnanec není účasten nemocenského pojištění, jestliže jeho zaměstnání netrvalo nebo nemělo trvat déle než 14 kalendářních dnů. Dobou zaměstnání se rozumí doba, po kterou trvá pracovní vztah.
Účasten pojištění je též zaměstnanec, jehož zaměstnání nemělo trvat ani netrvalo déle než 14 kalendářních dnů, jestliže nastoupil opětovně do zaměstnání k témuž zaměstnavateli a od skončení předchozího zaměstnání , které:
a) založilo účast na pojištění do opětovného nástupu do zaměstnání neuplynula doba alespoň 6 měsíců
b) nezaložilo účast na pojištění proto, že nemělo trvat a ani netrvalo déle než 14 kalen. dnů, avšak sjednaný nebo skutečně dosažený započitatelný příjem činil alespoň částku 2000,- Kč a do opětovného nástupu do zaměstnání neuplynula doba alespoň 6 měsíců.
Opsala jsem z časopisu Mzdová účetní 4/2009.
Takže pokud u vás zaměstnanec byl od 14. do 18.2., tak to vypadá, že skutečně nebudete z jeho platu odvádět SP, jen si zkontrolujte zda u vás nepracoval posledního půl roku.
Mně to program celkem hlídá.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: Neplacení SP při prac.poměru do 14 dní?

Příspěvekod sonajda » čtv 24. úno 2011 8:55:31

tak jak píše hortma... PROGRAM MI TO NEHLÍDÁ - musím zadat, jestli soc. poj. bude či nebude zaměstnanec účasten - tzv.zaměstnání malého rozsahu
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Neplacení SP při prac.poměru do 14 dní?

Příspěvekod refi » čtv 24. úno 2011 9:19:14

aha, takže takhle to je. mi se takové pracovní poměry nevyskytují, takže jsem hned po školení tyhle informace vypustila. díky za nové proškolení :oops: :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Neplacení SP při prac.poměru do 14 dní?

Příspěvekod sonajda » čtv 24. úno 2011 9:25:35

ŠŤASTNÁ TO ŽENA :) říkávala babička B.Němcové :) Taky občas po (někdy i hned při) školení různé věci vypouštím... A jak jsem ráda, že je tady na radimesi najdu!!! :thumbs up:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků