zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod ega » pát 17. dub 2009 14:46:59

Maťa píše:Můžete mi prosím někdo poradit, jak se postupuje při přeřazování nepedag.pracovníků do tabulky pedagog.prac.? Např.
uklízečka nyní: 2/9 PLAT 7970,-
po přeřazení 2/9 PLAT 9250,-
tzn, že se nebude nic přepočítávat, jen mzdová vyjede nový platový výměry?


ano :)
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod jajas » ned 19. dub 2009 12:01:30

To Vám závidím, že takto jednoduše můžete u Vás postupovat. U nás to ještě není (nikomu) jasné, co se bude dít, protože se nám na nové tarify nedostávají finance. A tak se tady laškuje i se snižováním tarifů (ještě než se převedou do tabulky pedagogů). No nemůžeme se u nás s nikým kompetentním domluvit a tak si připadám stejně vykuleně, jako když měla Kateřina Jaques vysvětlit panu Krausovi, co je to biomasa. Je to síla!
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod nono » úte 21. dub 2009 8:19:00

Jak nevíte.. :( .. u nás jsme přeřadili do nové tabulky. Třídy a pl.stupně jsme zachovali ale osobní příplatky mají všichni od 1.4.2009 nulové :lol: . Dále se uvidí. Myslím, že když to nebude vycházet, budeme kontaktovat kraj ať poradí :x . Třeba pak dosypou, nebo se sáhne do rezervního fondu, nebo .... čas ukáže. Já bych to tak nedramatizovala. Jen mi stále není jasné, co po nás bude kraj chtít - myslím tím vykazování vyplacených
částek jak u pedagogů tak i nepedagogů. Oni asi sami také nevědí. :crazy:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod jajas » úte 21. dub 2009 8:40:04

Kdyš píšu že "nevíme", mmám na mysli kompetentní osoby, které mají dát mzdovce pokyn, co dělat. V první fázi se zjistilo, že pokud jednoduše přeřadíme platové třídy a stupně z tabulky č. 1 do tabulky č. 2 a vynulujeme osobní, pak se nám i tentokrát finance nedostávají (to si zjistila mzdovka sama, na to nepotřebovala ekonoma). Nárůsty na tarifech jsou většinou mnohem vyšší než osobní příplatky pracovníků, takže je nemohou pokrýt, a to ani když použijeme tu částku, kterou jsme obdrželi od kraje. Takže tolik na vysvětlení. Fond odměn máme nulový (vloni jsme skončili se ziskem na nule). Prostě čekáme, co se tady vymyslí .
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

P 1-04 vykazování

Příspěvekod Maťa » stř 22. dub 2009 7:06:50

Obracím se s prosbou na mzdovky, co mají zkušenosti s VEMOU.Chtěla jsem, aby naše mzdovka vyjížděla sestavu S 08 zvlášť pro UZ 33005( kvůli kontrolám, byly by tam pěkně vidět i odvody), ale prý to dělá problémy v P 1-04. Můžete mi prosím poradit, jestli taky vyjíždíte S08 dohromady nebo zvlášť pro UZ 33005, příp. i zvlášť pro UZ 33016? Díky moc.
Maťa
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 30. bře 2009 9:52:23

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod agama » stř 22. dub 2009 7:36:26

Ano, mzdová účetní mi vyjíždí ve Vemě rekapitulaci podle všech UZ, dokonce i PROJEKT zvlášť. O problémech v P1-04 nevím, teď jsme posílali čtvrtletní výkaz - bez problémů.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: zvýšené tarify nepedagogů

Příspěvekod růženka » stř 22. dub 2009 9:34:21

Přátelé, ekonomové
tak jsme si od 1.4. trošičku polepšili a hned mám další dotaz k tomuto tématu: slyšela jsem, že se připravuje od 1.6. navýšení o 3,5 % tarifů v tabulkách. A teď nevím, jestli ve všech (tedy i příloha č. 1, což by se to týkalo nás i učitelů) nebo jen příloh č. 2 a 3. Vzpomněla to ing.Chládková na školení, ale osobně jsem se nezúčastnila a info může být zkreslené.
Takže slyšel to někdo z vás také ?? Byla by to fajn vyhlídka na prázdniny. Díky za info.
růženka
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 03. bře 2009 21:21:23

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod refi » stř 22. dub 2009 9:44:52

agama píše:Ano, mzdová účetní mi vyjíždí ve Vemě rekapitulaci podle všech UZ, dokonce i PROJEKT zvlášť. O problémech v P1-04 nevím, teď jsme posílali čtvrtletní výkaz - bez problémů.


a udělá vám to i u UZ 33016, tzn. u nepedagogů, taky zvlášť?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: zvýšené tarify nepedagogů

Příspěvekod refi » stř 22. dub 2009 9:46:33

růženka píše:Přátelé, ekonomové
tak jsme si od 1.4. trošičku polepšili a hned mám další dotaz k tomuto tématu: slyšela jsem, že se připravuje od 1.6. navýšení o 3,5 % tarifů v tabulkách. A teď nevím, jestli ve všech (tedy i příloha č. 1, což by se to týkalo nás i učitelů) nebo jen příloh č. 2 a 3. Vzpomněla to ing.Chládková na školení, ale osobně jsem se nezúčastnila a info může být zkreslené.
Takže slyšel to někdo z vás také ?? Byla by to fajn vyhlídka na prázdniny. Díky za info.


tak o tom jsem ještě neslyšela a dost bych se divila, kdyby k tomu došlo. nedofinancovali dostatečně ani navýšení od 1.4., tak jaképak harakiri od 1.6.?? :roll:
vám přidali v tarifu podle tabulky od 1.4. a nevzali to z osobních příplatků? a budete to tak mít až do konce roku?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod agama » stř 22. dub 2009 10:04:48

refi píše:
agama píše:Ano, mzdová účetní mi vyjíždí ve Vemě rekapitulaci podle všech UZ, dokonce i PROJEKT zvlášť. O problémech v P1-04 nevím, teď jsme posílali čtvrtletní výkaz - bez problémů.


a udělá vám to i u UZ 33016, tzn. u nepedagogů, taky zvlášť?


Abych se přiznala - zatím jsme UZ 33016 nepoužili, protože zkoušíme navýšení tarifů nepedagogům dávat z UZ 33 353 (veškeré odměny učitelům dáváme z UZ 33 005 a ušetřené peníze "možná" pokryjou navýšení tarifů nepedagogů).
Mzdouvou rekapitulaci mám zvlášť za UZ 33 353, 33 005 a Projekt. Myslím, že pokud bůh dá a budeme moct vyplatit z toho UZ 33 016 odměny, nebude problém. Ale to budem vědět někdy na podzim. Pokud by to nevyšlo, rozúčtuju UZ 33016 ručně.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: zvýšené tarify nepedagogů

Příspěvekod růženka » stř 22. dub 2009 22:07:49

refi píše:
růženka píše:Přátelé, ekonomové
tak jsme si od 1.4. trošičku polepšili a hned mám další dotaz k tomuto tématu: slyšela jsem, že se připravuje od 1.6. navýšení o 3,5 % tarifů v tabulkách. A teď nevím, jestli ve všech (tedy i příloha č. 1, což by se to týkalo nás i učitelů) nebo jen příloh č. 2 a 3. Vzpomněla to ing.Chládková na školení, ale osobně jsem se nezúčastnila a info může být zkreslené.
Takže slyšel to někdo z vás také ?? Byla by to fajn vyhlídka na prázdniny. Díky za info.


tak o tom jsem ještě neslyšela a dost bych se divila, kdyby k tomu došlo. nedofinancovali dostatečně ani navýšení od 1.4., tak jaképak harakiri od 1.6.?? :roll:
vám přidali v tarifu podle tabulky od 1.4. a nevzali to z osobních příplatků? a budete to tak mít až do konce roku?


Nám dali takový rozpočet, že vyjdeme i se změnami k 1.4. S osobníma přípl. nemusíme hýbat, protože pan ředitel (stará škola) je prozíravý muž a pro jistotu máme všichni tak 150-300 Kč osobního přípl. při plném úvazku a nehýbal s tím už tak 5 let. Ale na jiných školách v okolí je situace jiná, taky snižovali nebo úplně vzali osobní.
růženka
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 03. bře 2009 21:21:23

p 1-04

Příspěvekod Maťa » pát 24. dub 2009 10:25:11

Mám prosbu na mzdovky, které mají VEMU: jak vyjíždíte sestavy S08 pro účelovou dotaci 33005? Chtěla jsem, aby to mzdovka vyjela zvlášť, ale prý by byl problém v P 1-04. Ale pro kontrolu ( i mojí) jje sestava S08 velice nepřehledná, když je to vše dohromady. Můžete mi někro poradit.Díky moc.
Maťa
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 30. bře 2009 9:52:23

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod refi » pát 24. dub 2009 10:58:19

Maťa > já jsem si založila novou činnost s pracovním názvem "liškovné" a odměny, které se pedagogům z UZ 33005 vyplácejí, dávám z této činnosti. je to ve vemě provázané na zdroje financování atd., ale v P1-04 mi to problém nedělá. pokud má vaše mzdovka zakoupenou příručku z vemy, tak si to tam může prostudovat, dělala jsem to podle ní a všechno funguje. pokud by to nedala dohromady, tak se ozvěte, když tak to ofotím a vložím přímo tady do tématu.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod hortma » ned 26. dub 2009 8:04:49

Přátelé, ekonomové
tak jsme si od 1.4. trošičku polepšili a hned mám další dotaz k tomuto tématu: slyšela jsem, že se připravuje od 1.6. navýšení o 3,5 % tarifů v tabulkách.

Tak jsem se taky dozvěděla že by se měly tabulky upravovat a v programu vlády dne 27.4.2009 jsem našla pod bodem 7.
Návrh nařízení vlády , kterým se mění nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných skužbách a správě, ve znění nařízení vlády č. 74/2009. Předkládá: místopředseda vlády a ministr práce a soc. věcí.
Takže zítra zasedá vláda a uvidíme jak to dopadne.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: zvýšené tarify nepedagogů - vykazování

Příspěvekod refi » ned 26. dub 2009 23:31:45

hortma> koukám, že v dodatku k programu pondělního jednání je i navýšení kapitoly 333 na rok 2009. tabulky nám budou k ničemu, pokud nebudou na ně peníze. myslím, že to, co zítra budou projednávat ohledně tarifních tabulek jsou jen kosmetické úpravy po zrušení naší původní neped tabulky č. 1. spíše očekávám, že snad nějak dorovnají přidání nepedagogům ve financích, aby se všude mohlo pravdivě říct, že se nepedagogům opravdu přidalo!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků