Přesčasy

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Přesčasy

Příspěvekod ega » pát 06. bře 2009 12:02:31

Přesčasy u kratších úvazků - jsou jen doplnění úvazku. Jde mi o to, zda i při 1 hodině takovéhoto "přesčasu" za měsíc vydáváte pro ten měsíc nový platový výměr a pak další měsíc zase nový?
Já zpracovávám jen podklady pro externí mzdovku, tu máme od ledna novou a teď mě zaskočilo, že mi u třech zaměstnanců, kteří s tímto kratším úvazkem odpracovali po hodině navíc, mi vyjela nové pl.výměry. Je to vážně nutné? Není to jen zbytečné papírování? Jak to děláte vy ostatní ve školách? Děkuji za odpověď.
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: Přesčasy

Příspěvekod refi » pát 06. bře 2009 12:08:08

vycházela bych z toho, že platový výměr by měl mít zaměstnanec max. první den v měsíci v ruce. a předpokládám, že o přesčase se dozví v průběhu měsíce. tzn. že už jedna věc by byla špatně. nicméně - u nás přesčasy - ať už stálé, do úvazku nebo ostatní - vykazujeme v tabulkách, které jsou ve sborovně (tam si je zapisují učitelé). po kontrole zástupkyní mi tabulky předají k proplacení. platových výměrů se to vůbec nedotkne. a já doufám, že takto je to dobře.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3367
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Přesčasy

Příspěvekod Alena Kafková » pát 06. bře 2009 12:15:12

Co je to za hloupost? Vždyť se jedná o přesčas do úvazku, nevidím důvod - a ani jsme nikdy nic takového nedělali a máme velmi schopnou mzdovou účetní - proč nový plaťák????? To bych kantorům musela každý měsíc vyjíždět nový platový výměr. A to by teda pěkně narostla administrativa. Zdraví Alena :)
Alena Kafková
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 06. bře 2009 9:22:01

Re: Přesčasy

Příspěvekod ega » pát 06. bře 2009 12:47:27

refi píše:vycházela bych z toho, že platový výměr by měl mít zaměstnanec max. první den v měsíci v ruce. a předpokládám, že o přesčase se dozví v průběhu měsíce. tzn. že už jedna věc by byla špatně. nicméně - u nás přesčasy - ať už stálé, do úvazku nebo ostatní - vykazujeme v tabulkách, které jsou ve sborovně (tam si je zapisují učitelé). po kontrole zástupkyní mi tabulky předají k proplacení. platových výměrů se to vůbec nedotkne. a já doufám, že takto je to dobře.


Ano, teď při této odpovědi vidím, že je to špatně, vzhledem k tomu, že to byl nahodilý přesčas v průběhu měsíce.
Je pravda, že by měl mít pl.výměr v ruce 1. den v měsíci.
Praxe je u nás ovšem jiná, my jsme ZUŠka, úprava úvazků na nové pololetí se děje v průběhu měsíce, konečný údaj mi řekne zástupkyně právě při zpracování podkladů pro mzdy. Takže jak změna smlouvy i plaťák se vlastně antidatují...
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: Přesčasy

Příspěvekod popelka » pát 20. bře 2009 9:04:37

dobrý den,

přesčasy kantorů si vykazují sami kantoři do sešitů, které na to mají určeny. Zástupce mi pak přesčasové hodiny uvede do docházky za celý měsíc a na základě toho je já proplatím. Přece je nesmysl, aby kantor na začátku měsíce věděl, kolik přesčasových hodin odpracuje - může někdo omarodit, jít k lékaři, jet na olympiádu atd. Změna platového výměru je v tomto případě nesmyslná....
popelka
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 03. bře 2009 15:04:50

Re: Přesčasy

Příspěvekod TOK » ned 24. led 2010 16:34:08

Kdo má zájem spousta informací je také k odměňování zde: http://pracovni-pravo.webnode.cz/
TOK
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. led 2010 16:25:47


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků