zápočet MD před nástupem do práce

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

zápočet MD před nástupem do práce

Příspěvekod Pavlovská » stř 04. lis 2015 15:52:06

Prosím o radu, učitelka měla děti při studiu před prvním nástupem do zaměstnání, započítat do praxe, či nikoliv? Nemůžu nikde najít.
Pavlovská
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 19. říj 2009 11:03:18

Re: zápočet MD před nástupem do práce

Příspěvekod sonajda » čtv 05. lis 2015 8:28:56

Určitě započítat! :thumbs up:
Neuměla bych to tak jasně popsat jako v textu, který jsem našla, takže posílám link:
http://www.kursy.cz/33/zapocitani-doby- ... _rzFJ8D5c/

A pro ty, kteří chtějí číst hned:
Započítání doby péče o dítě do délky praxe
17.9.2008, JUDr. Věra Bognárová, Zdroj: Verlag Dashöfer
Postup při zařazení zaměstnance do platového stupně upravuje § 4 nař. č. 564/2006 Sb. Postup při započítání náhradních dob vztahujících se k péči o děti je upraven v § 4 odst. 5 tohoto nařízení. Jestliže zaměstnankyně v době péče o dítě nepracovala a nelze tak postupovat podle skutečného čerpání mateřské dovolené, další mateřské dovolené nebo rodičovské dovolené, postupuje zaměstnavatel z důvodu trvalé péče o dítě tak, že tuto péči zahrne do započitatelné doby podle skutečné doby trvalé péče, nejvýše však v rozsahu odpovídající délce mateřské dovolené, další mateřské dovolené nebo rodičovské dovolené platné v době této péče podle zvláštního právního předpisu. Délku mateřské dovolené, případně další mateřské dovolené nebo rodičovské dovolené upravoval v průběhu doby zpravidla zákoník práce. Zaměstnankyni proto nepočítáte dobu od narození dítěte do určitého počtu let, ale postupujete při zápočtu jako by čerpala mateřskou, případně další mateřskou nebo rodičovskou dovolenou, protože odkaz na délku není stanoven narozením dítěte a dosažení počtu let v případě trvalé péče o dítě, ale stejným rozsahem jako kdyby žena čerpala mateřskou a další dovolenou v souvislosti s péčí dítěte.
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: zápočet MD před nástupem do práce

Příspěvekod hanna » čtv 05. lis 2015 15:46:52

§ 4 odst. 5 zák.564/2006 platí, ale pozor na odst. 6 - viz níže:

(5) V plném rozsahu, nejvýše však celkovém rozsahu 6 let, započte zaměstnavatel zaměstnanci dobu

a) skutečného čerpání mateřské dovolené, další mateřské dovolené nebo rodičovské dovolené nebo trvalé péče o dítě nebo děti nejvýše v rozsahu odpovídajícím délce mateřské dovolené a další mateřské dovolené nebo rodičovské dovolené platné v době této péče podle zvláštního právního předpisu12),

b) osobní péče o osobu závislou na péči jiné osoby, je-li závislou osobou nezletilé dítě13).

(6) Doby uvedené v odstavcích 4 a 5 započte zaměstnavatel, pokud se zaměstnankyně nebo zaměstnanec současně nepřipravovali na povolání v denním14) nebo v prezenčním studiu15).
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: zápočet MD před nástupem do práce

Příspěvekod Pavlovská » pon 09. lis 2015 8:35:31

Právě proto, že dostávám rozdílné odpovědi (MHMP ano, časopis Mzdová účetní 11/2015 str. 31-32 ne) proto jsem dotaz dala jsem, jaké máte zkušenosti vy?
Pavlovská
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 19. říj 2009 11:03:18

Re: zápočet MD před nástupem do práce

Příspěvekod saba » pon 09. lis 2015 9:09:51

Příspěvekod Pavlovská » pon 09. lis 2015 8:35:31

Právě proto, že dostávám rozdílné odpovědi (MHMP ano, časopis Mzdová účetní 11/2015 str. 31-32 ne) proto jsem dotaz dala jsem, jaké máte zkušenosti vy?

Ale pokud myslíte odpověď Mgr. Valenty ze MÚ č. 11, tak i on v závěru uvádí, že pokud zaměstnankyně studuje a nemá uzavřen pracovní poměr, nelze tuto dobu MD započítat.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků