Procento úvazku

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Procento úvazku

Příspěvekod ega » čtv 22. říj 2009 16:11:32

Prosím o radu - jak zaokrouhlujete procento úvazku a jak vypočítáváte poměrný plat při kratším úvazku. Např. 12 hodin z 23 (ind.výuka v ZUŠ) = 12/23 = 0,5217
Jaké číslo uvádíte na smlouvách? 52% nebo 52,17%?
A platový tarif pro celý úvazek vypočítáváte např. 14 780 *0,52 nebo *0,5217?
Jaké jsou vaše postupy a je-li to někde uvedeno, jak se to má správně počítat? Vznikají přitom přecejenom rozdíly, které po mě chce pí učitelka vysvětlit a já nějak nevím...
Děkuju předem za odpovědi :)
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: Procento úvazku

Příspěvekod refi » čtv 22. říj 2009 18:36:06

kratší úvazky počítám na dvě desetinná čísla, ale vždy přepočítávám na 40 hodinový pracovní týden, protože v pracovní smlouvě neuvádím jen úvazek procentem, ale i v hodinách, např. 20,87 hod týdně = úvazek 52,17 %, tím sjednotím pedagogické i nepedagogické hodiny na stejný poměr. uvedu příklad:

váš pedagog učí 12 hod týdně, plný úvazek je u vás 23 hod.
12/23 x 40 = 20,87 hod týdně (přepočítáno na 40-ti hodinový pracovní týden) - váš pracovník by tedy v mé pracovní smlouvě měl napsáno, že bude pracovat 20,87 hodin týdně :)

20,87/40 = 52,17 (tedy jeho pracovní úvazek v procentech)

já to takto musím přepočítávat i proto, že zadávám ve vemě jejich pracovní rozvrhy a ty se musí na 40-ti hodinový týden přepočítávat, jinak by byli špatně zaplaceni. kdybych zadala, že pracuje 12 hodin týdně, nebylo by to správně, protože on pracuje 20,87 hod týdně. navíc mi vedení napíše, které dny kolik hodin vyučující s kratším úvazkem pracuje a já mu to zadám přesně na ty dny. pak je totiž i rozhodující, že když si vezme dovolenou v pondělí, kdy učí jen 1 hodinu, zaplatí se mu náhrada za 1 hodinu ... stejné pravidlo pak platí i pro náhradu mzdy za dpn od 1.1.2009.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Procento úvazku

Příspěvekod witty » pát 23. říj 2009 7:31:15

My píšeme ve smlouvách např. "úvazek 15/21, tj. 71,42 % stanovené týdenní pracovní doby". Pokud má učitel méně než půl úvazku, jsou na smlouvě uvedeny přesně dny, kdy učí a zadám to do rozvrhu ve Vemě. Učitele s nadpolovičním úvazkem bereme jako kdyby učil všechny dny v týdnu (máme to tak v platovém řádu). Plat násobím i těmi desetinami procenta.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Procento úvazku

Příspěvekod onda » pát 23. říj 2009 8:09:04

Píšu stejně jako refi. Do PC taky zadávám, pokud učí jen určité dny, tak jenom ty dny. Ale do smlouvy to teda nepíšu...a nevím, jestli bych měla.
onda
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte 10. bře 2009 11:10:03

Re: Procento úvazku

Příspěvekod ega » pát 23. říj 2009 13:52:53

>onda> je mi jasné, že s těmi dny to není jasné :lol:

>refi> navíc, já jen vyrábím smlouvy a pak procento úvazku odevzdávám externí mzdovce, ta vyjíždí platové výměry a dělá pak výplaty a jelikož já neznám Vemu, tak nevím, jak přesně to tam může zadávat, tak jen hlásím dny neschopnosti a dny dovolené, ale ty hodiny konkrétní v těch dnech... to myslím, že to dělají nějak průměrně na celý týden 8-)

Ale ať už je na smlouvě cokoliv - potřebuji vědět, jakým číslem tedy násobíte (u kratších úvazků) tarif pro vypočítání platu - jak už jsem psala v prvním dotazu. Díky za odpovědi (witty)
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: Procento úvazku

Příspěvekod refi » pát 23. říj 2009 13:58:45

ega> u kratších úvazků násobím tarif úvazkem s dvěma desetinnými čísly :bye:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Procento úvazku

Příspěvekod ega » pát 23. říj 2009 14:03:37

>refi> Myslím, že to máte správně vymakané, že to s těmi dny a hodinami výuky v nich má být, tak jak máte, ale jak říkám, já mám externí mzdovku, já sama ve Vemě nedělám a pak se musím přizpůsobit tomu, že oni "to běžně dělají takhle a takhle..." A s uváděním hodin na smlouvách - u nás je to tak, že tam píšu jen hodiny přímé činnosti, ale vnitřně s tím nesouhlasím, učitelé mají pak pocit, že jen tyhle jsou jejich pracovní. Ale nemůžu přesvědčit vedení, řed.si trvá na tom, že na smlouvě budou jen přímé hodiny a procento.
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: Procento úvazku

Příspěvekod refi » pát 23. říj 2009 14:07:21

ega píše:>refi> Myslím, že to máte správně vymakané, že to s těmi dny a hodinami výuky v nich má být, tak jak máte, ale jak říkám, já mám externí mzdovku, já sama ve Vemě nedělám a pak se musím přizpůsobit tomu, že oni "to běžně dělají takhle a takhle..." A s uváděním hodin na smlouvách - u nás je to tak, že tam píšu jen hodiny přímé činnosti, ale vnitřně s tím nesouhlasím, učitelé mají pak pocit, že jen tyhle jsou jejich pracovní. Ale nemůžu přesvědčit vedení, řed.si trvá na tom, že na smlouvě budou jen přímé hodiny a procento.


s tím ani nemá cenu bojovat, je to jiný svět a ač máme všichni 40-ti hodinový pracovní týden, učitelé se tomu občas velice diví :D samozřejmě jsem ráda, když se škola po obědě vyprázdní a je klid na práci, takže bych je tady v žádném případě nedržela do 15,30, ale kdyby aspoň věděli, že jejich pracovní doba opravdu v 15,30 končí, třeba i doma u opravování písemek :gcrazy:

já jako mzdovka i personalista v jednom si to hlídám, což je ideální stav a dávám jen k podpisu, vedení je rozumné a protože jsou to ekonomové, není problém s nimi tyto věci řešit věcně a v klidu :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Procento úvazku

Příspěvekod onda » pát 23. říj 2009 14:25:18

ega píše:>refi> Myslím, že to máte správně vymakané, že to s těmi dny a hodinami výuky v nich má být, tak jak máte, ale jak říkám, já mám externí mzdovku, já sama ve Vemě nedělám a pak se musím přizpůsobit tomu, že oni "to běžně dělají takhle a takhle..." A s uváděním hodin na smlouvách - u nás je to tak, že tam píšu jen hodiny přímé činnosti, ale vnitřně s tím nesouhlasím, učitelé mají pak pocit, že jen tyhle jsou jejich pracovní. Ale nemůžu přesvědčit vedení, řed.si trvá na tom, že na smlouvě budou jen přímé hodiny a procento.



no tak zase pokud tam uvádíte např. úvazek 12 hodin přímé vyučovací povinnosti a nejen 12 hodin, tak to snad nebude tak zlé, ale ze zákona mají i tu nepřímou, kterou mají teda zaplacenou taky, takže by bylo lepší tam uvádět hodiny dohromady, ale chápu, že né vždy člověk dokáže u vedení prosadit to, co je správné
onda
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte 10. bře 2009 11:10:03

Práce přesčas s kratším úvazkem

Příspěvekod kralda » pát 16. dub 2010 13:40:15

Zdravím všechny,prosím o radu jaký je postup ve Vemě při zadávání práce přesčas pracovníka s kartším úvazkem? konkrétní příklad: pracovník má úvazek 21 hodin a v březnu odučil 9 hodin navíc. Vím, že se to dopočítává do úvazku a že to zadávám kódem 20. Musejí se zadávat celé hodiny, nebo na des. místa?

Děkuji za radu a pomoc
kralda
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 04. čer 2009 12:34:33

Re: Procento úvazku

Příspěvekod refi » pon 19. dub 2010 10:57:44

kralda> moc mi není jasné - pracovník má úvazek 21 hodin a to už je ten krácený? u vás je plný 22 nebo více?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Procento úvazku

Příspěvekod kralda » pon 19. dub 2010 13:46:28

u nás je plný 22
kralda
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 04. čer 2009 12:34:33

Re: Procento úvazku

Příspěvekod refi » pon 19. dub 2010 14:01:46

ve formuláři F4 v položce "vypuv" = vyučovací povinnost musíte mít zadáno 22, pak už jak píšete - v měsíčních změnách F50 kódem 20 zadáte počet hodin. zadáváme celé hodiny, výjimečně i poloviny.
takhle to alespoň dělám já :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků