Informace o prostředcích na odměny

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Informace o prostředcích na odměny

Příspěvekod Bredy » stř 15. říj 2014 21:51:22

Dobrý den.

Rád bych se dozvěděl, zda a popřípadě jak velké finanční prostředky plynou do naší školy na nenárokové složky mezd (osobní ohodnocení a odměny). Mám jako zaměstnanec školy na takové informace nárok a popřípadě koho mám poptávat? Zřizovatele (město), nebo kraj?

Děkuji za odpověď, Marek
Bredy
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 15. říj 2014 21:42:03

Re: Informace o prostředcích na odměny

Příspěvekod nono » čtv 16. říj 2014 12:54:46

Je to velmi těžké. Nárok na takové informace ani nemůžete mít, jelikož Vám je žádný ředitel školy nesdělí - on sám takové informace nemá.
Je limit na mzdy a v něm je VŠE. Ředitel musí vyplatit tarify, příplatky za třídnictví, přesčasové hodiny, příplatky za dělenou směnu ..... to co je ze zákona . A pak mu zbude kupička ze které se mohou ale NEMUSÍ dát osobní příplatky a odměny. Věřte, že ředitel školy to nemá lehké. A teď když jsou od 1.11.2014 nové tabulky, jsem zvědavá kde se ke konci roku seženou penízky na zvýšené tarify. Možná plus do tarifu a mínus z osobka, ale co když někdo ani osobko nemá ???...
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Informace o prostředcích na odměny

Příspěvekod Bredy » čtv 16. říj 2014 13:42:22

nono děkuji za odpověď. Pokud tomu tedy rozumím správně - do školy putuje pouze jeden balík peněz určený na mzdové prostředky a v něm jsou zahrnuty prostředky na mzdové tarify podle tabulek i případné prostředky na osobní ohodnocení a odměny. Chápu to správně?
Měl jsem totiž za to, že do školy příjde zvlášť balík peněz na mzdy podle tarifu a zvlášť (balíček) na nenárokovou složku mzdy zaměstnanců.. Proto jsem chtěl vědět, zda se mohu někde (kraj, zřizovatel) dozvědět kolik jde celkově do školy v tom balíku na nenárokovou složku. Jak ale píšete vy, je to vše v jednom..

Jinak je mi naprosto jasné, že ředitelé to v dnešní době nemají lehké a jejich práci a rozdělování financí jim nezávidím. A chápu, že od 1.11.2014 to budou mít asi ještě složitější. Nevím kde u nás na to vezmou, pokud to nepošle kraj, protože u nás není co brát.. :cry:
Bredy
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 15. říj 2014 21:42:03

Re: Informace o prostředcích na odměny

Příspěvekod witty » čtv 16. říj 2014 13:53:55

Nevím jestli má zaměstnanec právo nahlížet do statistických výkazů, ale přehled o již vyplacených mzdách podle druhu (tarifní platy, osobní a další příplatky, odměny apod.) je ve výkazu P1-04. Tam byste rozložení mezd podle položek zjistil.
V rozpočtu od zřizovatele nejsou hromádky na nárokové a nenárokové složky, tam je jen celková suma na mzdy a ta se odvíjí v zásadě od počtu žáků. Má-li škola plné třídy, je předpoklad, že má více peněz na mzdy/odměny zaměstnanců.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Informace o prostředcích na odměny

Příspěvekod Bredy » čtv 16. říj 2014 13:56:24

Witty i Vám děkuji za odpověď. Školu máme plnou, ale asi prostě nejsou, no... Každopádně díky za info a objasnění situace :-)
Bredy
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 15. říj 2014 21:42:03


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků