anketa - prázdninové platy

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

červnovou výplatu vyplácíme:

v běžném výplatním termínu jako v ostatních měsících, tzn. začátkem července
22
92%
v mimořádném výplatním termínu koncem června
2
8%
 
Celkem hlasů : 24

anketa - prázdninové platy

Příspěvekod refi » úte 30. čer 2009 11:46:04

zajímalo by mě, zda ještě na některých školách vyplácíte výplatu za červen ještě před odchodem na prázdniny, tzn. že vlastně v červnu vyplácíte za květen a následně i za červen. u nás bohužel stále, a to i přesto, že už jsou výplaty bezhotovostní. chci zkusit potlačit na vedení, ať už to zrušíme ( i když zákoník práce to stále umožňuje). jak to máte u vás?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3367
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: anketa - prázdninové platy

Příspěvekod marcela57 » úte 30. čer 2009 12:10:47

Koncem června jsme mzdy vypláceli asi před 2 lety, ale to dělalo nepořádek v uzávěrce, takže jsme od toho upustili.
Letos poprvé vyplácíme mzdy za červen normálně začátkem července a mzdy za červenec začátkem srpna( prý sociálka požaduje vyplácení mezd v normálním výplatním termínu), ale ještě vloni jsme vypláceli mzdy za červen i za červenec začátkem července. :bye: :bye:
marcela57
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 04. bře 2009 15:05:42

Re: anketa - prázdninové platy

Příspěvekod nono » stř 01. črc 2009 0:27:45

Když jsem v roce 2001 nastoupila do školy (jako účetní) hned jsem začala tlačit na zavedení "normálních " výplatních termínů. Tj. vždy do 14. pracovního dne v následujícím měsíci. Podařilo se. :yahoo: Ze začátku požadovali učitelé vyplácení záloh za červenec již v červnu, ale pak se to zaběhlo ..... a dnes s tím nemám žádný problém - ani ty zálohy již nevyplácím. Peníze posíláme pracovníkům na účty v bankách, takže je to bez problémů . [:} [:-}
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: anketa - prázdninové platy

Příspěvekod Maťa » pon 13. črc 2009 14:41:56

Nastoupila jsem před 3 lety do školy z a.s.nevěřila jsem vl.uším cože to po mě v červnu chtějí. Bylo to hrozné koncem června dělat výplaty a k tomu ten blázinec na konci roku. Příští rok se zadařilo a vyplácíme v norm.výpl.termínech. Kdo chce v hotovosti, tak si přijde, kdo nechce, dá číslo účtu. je to super
Maťa
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 30. bře 2009 9:52:23

Re: anketa - prázdninové platy

Příspěvekod quendery » úte 14. črc 2009 11:16:56

Přeji hezký "prázdninový" den. K tomu poslednímu příspěvku mi něco napadlo - co se s lidmi dohodnout a posílat to všem na účet. :gcrazy: :gcrazy: :gcrazy: Nevím jak jste velká škola, ale u nás jsme to udělali tak, že když jsme šli do právní subjektivity v r. 1998/to je prehistorie/, tak jsme se všemi projednali výplaty na účet - kdo neměl, tak si ho založil, ale to bylo minimum. Zdůvodnili jsme to tím, že nám platy dělá Služba škole a bude to rychlejší. Myslím, že dnes v době internetu a karet¨by to neměl být problém - mladí i ti dříve narození většinou účet mají a důchodce je třeba přemluvit/bezva je poštovní spořitelna/. A musím říci, že je to opravdu ulehčení práce a lidi si zvykli.[:} [:} [:}
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: anketa - prázdninové platy

Příspěvekod Dája » úte 14. črc 2009 12:40:36

Myslela jsem, že výplata z pokladny již snad ani neexistuje. Práce s hotovými penězi je vysoce riziková. U nás jsme to před lety vyřešili elegantně :rofl: .Platili jsme ochranku, pokladníka - a ještě poslouchali remcání zaměstnanců, když se sáčkování zpozdilo (a přepočítávaly se obálky s penězi). Nervy na obou stranách. A tak jsme řekli tak nějak v kuloárech, že ten, kdo nedá číslo svého účtu, bude mít něco nižší odměny, protože ta ochranka se musí zaplatit. A dodnes jsme všichni spokojení. A vyplácení za 2 měsíce? V červnu za květen i červen? To je snad prehistorické jako ještěři :? :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků