Osobní bankrot

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Osobní bankrot

Příspěvekod blanduleb » pon 30. dub 2012 14:33:40

Dobrý den.
Nemáte někdo zkušenost s osobním bankrotem? O co jde. Zaměstnanec vyhlásil os. bankrot, já mu srážela částky a dle příkazu je deponovala. Teď mu bankrot povolili, ale peníze je prý zajímají až od teď, a to co mám za něj deponováno, to mu mám teď vyplatit. Nevíte, jestli je to správný postup?
Díky za rady.
:crazy:
blanduleb
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 03. čer 2010 10:32:05

Re: Osobní bankrot

Příspěvekod refi » pon 30. dub 2012 15:31:29

no nevím, pokud jste měla příkaz něco deponovat, tak bych teď chtěla mít v ruce zase černé na bílém, že deponovanou částku mohu uvolnit a vrátit zaměstnanci. moc se mi totiž nezdá, že by mu ty peníze nechali, ale třeba ano. jakékoliv příjmy navíc od povolení osobního bankrotu totiž řeší insolvenční správce, který je tomuto zaměstnanci přidělen a proto by tady mohlo dojít k nějakému rozporu.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Osobní bankrot

Příspěvekod nada82 » pon 30. dub 2012 18:28:57

na základě čeho jste srážela a deponovala?..když bylo insolvenční řízení u nás u zaměstnanců..tak již vzniklé a placené exekuce jsem na základě vyhlášení os. bankrotu musela pozastavit a přestat je srážet (dostala jsem to písemně od ins. správce) a ve chvíli kdy byl schválen os. bankrot, nastavila jsem tu skutečnost ve mzdách a pracovníkovi zůstalo příslušné životní minimu..podle rod. situace..celková částka už nikoho nezajímala..nebyla ani upřesněná..5 let by měl mít ŽM a to by mělo pokrýt 30% dluhu a já neznám všechny nároky a netuším jestli v průběhu 5 let nedostane třeba nějaký dar nebo dědictví..to je věc ins. správce
nada82
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. led 2012 18:42:15


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků