příplatek za směnnost - školní jídelna

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

příplatek za směnnost - školní jídelna

Příspěvekod pelča » pon 16. dub 2012 12:31:12

Dobrý den,
dnes mi dorazila očekávaná kontrola z KÚ a při kontrole příplatků přišla na toto:
ve školní jídelně vaříme večeře pro Domov mládeže, většinou Po-St jde o teplé jídlo, tzn. že v tyto dny jde 1 kuchařka do práce od 10 do 18 hod. Takto se střídají (víceméně pravidelně) 2 kuchařky. Paušálně jsem jí pod kódem 3359 (Avensio, dříve Mzdy 2000) dávala 150,-/měsíc příplatek za směnnost. Nevím, kdy tento příplatek ani tato částka vznikla, po bývalé mzdovce jsem ho takto přebrala a musím říci, že jsem se po správnosti částky ani nepídila. Nyní paní kontrolorka poukazuje na nesprávnost částky, údajně se podle ní jedná o zvláštní příplatek dle § 129 odst. 1 ZP, I.stupeň tohoto příplatku, kde je rozmezí od 400,- do xxx. To se mi však nezdá, do této kategorie zvláštního příplatku řadím např. třídnictví, a o obtížný pracovní režim se taky nejedná. Můžete mi některá z vlastní zkušenosti napsat, jak to máte u vás?????? Paní přijde zase zítra, trochu jsem ji znejistila, takže sama bude hledat,jak to je tedy správně :) . Díky všem, které mi odepíší :)
pelča
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:06:31

Re: příplatek za směnnost - školní jídelna

Příspěvekod witty » pon 16. dub 2012 13:10:50

Doufám, že na sebe nepoštvu kontrolu když napíšu, že naše kuchařky žádný příplatek za směnnost nemají. Vaříme pro domov mládeže a v kuchyni je provoz cca od 5:00 do 19:00 hod.
Existuje příplatek za rozdělenou směnu. Za práci na směny je zkrácená pracovní doba, ale to se směnující zaměstnanci nemohou časově překrývat déle než 1 hodinu, což v našem případě není. Cituji ze Mzdové účetní 2012, str. 66: "Jestliže je překrývání jejich souběžné práce delší, jde o jednosměnný režim s posunutými začátky směn.."
Jen aby Vám druhý den kontrola nevytýkala, že jim těch 150 Kč dáváte vlastně bez důvodu...
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: příplatek za směnnost - školní jídelna

Příspěvekod saba » pon 16. dub 2012 13:56:34

Podle ZP § 78 odst. 1, pím. d, směnný provoz je ten, kdy se zaměstnanci vzájemně střídají v jednotlivých směnách, překrytí směny může být nejvýše 1 hodina.
Příplatek je podle přílohy č. 6 NV 584/2006 Sb. v rozsahu 400 - 1 000 Kč.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: příplatek za směnnost - školní jídelna

Příspěvekod pelča » pon 16. dub 2012 14:36:45

kontrolorka se musí poradit na KÚ........
..... podle názoru vedoucí ŠJ je to nějaký přežitý příplatek z dřívějška, kdy ještě 150,- byly slušné peníze :) a tento kód se použil údajně z nouze, protože ve MZDY 2000 tenkrát lepší nenašli :D a já to táhnu jako ovce, protože jsem neměla důvod se nad tím zamýšlet :lol:. Paní z kontroly je solidní, takže se snaží najít řešení.. dám vědět, co mi poradila, díky všem za odpovědi :)
pelča
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:06:31


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků