platový tarif

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

platový tarif

Příspěvekod Lucka účetní » ned 08. led 2012 10:16:45

Milé radilky, mám na Vás prosbu ohledně platového zařazení. Od ledna nastupuji do ZŠ jako účetní, mzdová účetní, vedoucí školní jídelny. Nadřízená budu dvěma kuchařkám. Jsem bakalář. Od paní ředitelky jsem dostala za úkol se správně zařadit. Měla bych mít třídu 9 nebo 10. Moc děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěla zeptat ohledně programu na mzdy zda avensio nebo vema, teď máme vemu, ale vzhledem k nízkému rozpočtu školy a malému počtu zaměstnanců hledáme něco levnějšího.
Lucka účetní
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 08. led 2012 10:01:20

Re: platový tarif

Příspěvekod nono » ned 08. led 2012 12:59:13

Lucko, přeji Vám pevné nervy a hodně zdaru v práci.
Jestli 9 nebo 10 zjistíte v katalogu prací. Pokud Vaše vedení na Vás bude požadovat i práce
zařazené v 10 - byť to bude jedna tabulka , kterou budete dělat jeden den, máte nárok být v 10.
Já dělám na škole hlavní účetní (jsem tu sama), mzdovou účetní, personalistiku, rozpočtáře, kalkulace, majetek, úč.závěrky za školní jídelnu, administr.pracovnici...atd...a jsem v 10 pl.třídě
(nemám potřebné vzděl. tak se mi odečítají z praxe 3 roky)
Pokud vy máte bakaláře, neměli by vám nic odečítat - si myslím :)

tak např. v kat.prací č. 1.02.04 ROZPOČTÁŘ je v pl.třídě 10 uvedeno :
1. sestavování rozpočtu organizace, projednávání rozpočtu s jednotlivými rozp.místy...atd.
2. Kontrola hospodaření podle rozpočtu včetně sledování vývoje......atd.
v kat.prací 1.02.03 ÚČETNÍ
pl.třída 10 je uvedeno
1. Komplexní vedení účetnictví účetní jednotky.....atd. včetně sestavování účetní závěrky a vedení účetních knih.
Ještě pokud budete vedoucí pracovníků (nezáleží na počtu) máte nárok i na příplatek za vedení.
Ten je také dán rozpětím od...do...
viz § 124

K programu na mzdy.... my máme VEMU a jsem s ní spokojená. Neměnila bych. Nevím co je ten Váš nový program, ale zjistěte si u organizací, které na něj jedou, zda jim vyhovuje ...atd.v tom vám neporadím
:)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: platový tarif

Příspěvekod Lucka účetní » ned 08. led 2012 19:44:07

Moc děkuji za odpověď, zmátlo mě, že jsem tady v některých diskuzích četla, že třída 10 je jen v případě, že máte pod sebou další účetní. Katalog prací a příslušné metodické pokyny jsem pročetla a taky bych řekla, že by to měla být třída 10. Pokusím se s vemou poprat, bohužel k ní nemáme žádný manuál :(
Lucka účetní
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 08. led 2012 10:01:20

Re: platový tarif

Příspěvekod refi » ned 08. led 2012 22:45:53

Lucko, nono vám odpověděla opravdu vyčerpávajícím způsobem. já se vyjádřím možná ještě k té vemě. netuším, jaký je cenový rozdíl mezi avensiem a vemou a také avensio nevím, jak funguje. mám zkušenost pouze s vemou, takže za ni se budu stavět, protože je z mého pohledu opravdu vynikající. navíc nevím, jak moc je avensio orientované na školství, což vema rozhodně je. manuál se dá pořídit v knižní podobě objednávkou přímo do vemy nebo pořádají také spoustu uživatelských školení pro začátečníky. pokud ale budete potřebovat i přesto radu s prací ve vemě, je nás tu dost, které máme zkušenosti a ochotu poradit a také se tady už dost témat řešilo, takže v nich možná najdete také své odpovědi. jen ne vždy je odpověď dostatečně rychlá, přece jen toho máme všechny dost a dost :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platový tarif

Příspěvekod saba » pon 09. led 2012 9:26:48

Jako ekonom ZŠ určitě budete dělat financování organizace z více zdrojů. Rozpočet z města, státní atd.
Radím zařazení 1.02.05 Finanční referent, platová třída 11., bod 1
Pokud to nebude ihned při nástupu, těžko se pak zařazení mění...
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: platový tarif

Příspěvekod Lucka účetní » úte 10. led 2012 17:54:02

Moc Vám všem děkuji za pomoc. Snad se z toho všeho nezblázním.
Lucka účetní
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 08. led 2012 10:01:20

Re: platový tarif

Příspěvekod nono » úte 10. led 2012 22:43:35

Opravdu lze až 11 pl.třídu ??? :P :crazy: :? hned zítra se na to podívám v kanceláři.
U nás máme také penízky od zřizovatele, kraje, EU projekt....
Jen.... :-! . jsem ráda, že mám alespoň 10 pl.třídu.
Stále se bojím, že o penízky přijdu....je mi naznačováno, že peníze nebudou a bude se snižovat.... :cry:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: platový tarif

Příspěvekod saba » stř 11. led 2012 9:14:14

Ano opravdu, třídu 11. mají ekonomové školy - častěji řečeno účetní. Děláte opravdu všechno, velice často i za vedení. A je to téma, které se zde již v minulosti probíralo...přeji hodně sil
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: platový tarif

Příspěvekod ivetstats » pát 24. úno 2012 17:45:19

Mám k tomuto tématu také dotaz. Letos končím studium na VŠ, jsem v třídě 9. Ředitelka mi ale sdělila, že nemám nárok na změnu tarifu, protože mé pracovní místo nevyžaduje toto vzdělání. Podotýkám, že jsem ekonom školy, správce rozpočtu, personalistka, účetní, sekretářka atd........ Prosím o radu kde je pravda??
ivetstats
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 16. říj 2011 23:32:18

Re: platový tarif

Příspěvekod nada82 » sob 25. úno 2012 14:38:37

pravda je v katalogu prací..ve vnitřních směrnicích organizace a v rozhodnutí ředitele..pokud ředitel nebude chtít nezařadí Vás do 10 a už vůbec ne do 11..ovšem na katalog prací by logicky měla navazovat i náplň práce..a vy byste měla prstem ukázat..hele různé zdroje financování..to je tahle kategorie..to přece dělám a vybojovat si to svoje..no a pokud děláte i personalistku určitě máte katalog prací k ruce a znáte jej..dá se stáhnout..ale ani to, že se tam najdete Vám nezaručí vyšší třídu..na to je potřeba odvaha..podívat se nadřízenýmu do očí a říct..dělám to a mám na to nárok..chci zaplatit za svou práci, jako každý jiný..a pokud máte odbory..klidně bych se na ně obrátila v případě problémů.. zvažte jaká je u vás situace, s kým jednáte a kam až můžete zajít..je to velmi individuální..já mám nadřízeného rozumného a zná mou cenu..oni totiž většinou naši páni nadřízení..neznají naši hodnotu..teprve ve chvíli, kdy nejsme a není adekvátní náhrada..pochopí :) ..(osobně doporučuji onemocnět těsně před výplatami, případně před uzávěrkou..a jít do nemocnice..tam je z notasem vyhodí..funguje to..)
nada82
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. led 2012 18:42:15


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 30 návštevníků