úvazky učitelů

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

úvazky učitelů

Příspěvekod jirina.horakova » pon 30. kvě 2011 7:58:07

Dobrý den,
zatím jsem se do tohoto portálu nazapojila, ale zajímalo by mě, jak zadáváte zkrácené úvazky učitelů do počítače. Jestli zadáváte
- přesně podle rozvrhu hodin, tedy nerovnoměrně podle jednotlivých dnů, kdy skutečně učí (přepočítáno na 40ti hodinový týden),
- nebo na celý týden poměrnou částí (snížený úvazek 6 vyuč. hodin týdně - 28,6 %).
Má to samozřejmě dopad na dovolené, nemocenské ...
Zkoušela jsem obojí, původně procenty, pak jsme přešli na přesné zadávání jednotlivých rozvrhů . Měnili jsme kvůli tomu i vnitřní směrnici. A pořád nevím, co je správnější. Jednotlivé konkrétní rozvrhy jsou sice přesné, ale pracné a mám strach, že při větším počtu učitelů mohu lehce seknout chybu. A těžko určovat kdy vykonávají nepřímou pedagogickou činnost. Při rozložení na všech pět pracovních dnů zas není úplně správný výpočet náhrad za nemocenskou atd.
Jak toto řešíte u vás?
Díky, Jiřina
jirina.horakova
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 04. bře 2009 9:48:48

Re: úvazky učitelů

Příspěvekod refi » pon 30. kvě 2011 8:21:40

zadávám přesně podle rovrhu, tzn. pokud učí pouze tři dny v týdnu, zadám v přepočtu na 40 hodinový týden. jak píšete, má to vliv na náhrady za dpn i dovolenou. dělám to takto od té doby, kdy platí zaměstnavatel náhrady za dpn.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: úvazky učitelů

Příspěvekod witty » pon 30. kvě 2011 10:53:16

My máme ve vnitřní směrnici, že rozvrh sledujeme pouze pokud je úvazek učitele nižší než polovina. Pak má ve smlouvě vypsáno, které dny učí (pokud tedy neučí denně) a já to mám zadané ve Vemě přesně podle rozvrhu. "Nadpoloviční" učitelé mají zadáno jen procento úvazku, takže pracují jakoby každý den stejně, rozvrh neřeším.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků