Rozvojový program - pedagogové s VŠ vzděláním

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Rozvojový program - pedagogové s VŠ vzděláním

Příspěvekod Neználek » pon 07. bře 2011 16:02:01

Dobrý den,
dostali jsme přidělené prostředky na platy pod účelovým znakem 33027 - Posílení platové úrovně pedagog. pracovníků s VŠ vzděláním. V dopise k tomuto je uvedeno, že finanční prostředky jsou účelově úrčené na zvýšení platových tarifů platných od 1.1.2011 pro ped. prac. s VŠ vzděláním, kteří splňují odbornou kvalifikaci atd. Je zde i rovněž uvedeno, že za použití finančních prostředků bude rovněž považováno jejich použití na náhrady platu a ostatní nárokové složky platu.
Jak prosím v programu vykážete čerpání těchto prostředků?
Vysvětlím blíže:
učitel měl k 31. 12. 2010 tarif 19.290,- od 1.1.2011 má tarif 21.000,- Kč, tj. rozdíl 1.710,- Kč. Tento rozdíl by se měl čerpat z tohoto účelového znaku 33027. Toto ale programy neumí, ptala jsem se i ostatních mzdovek, nikomu nic takového program nerozlišuje. I na školení od p. Zemana nám říkali, že nezná program, který by toto uměl. A pokud bychom si chtěli nechat program takto vylepšit, bude to určitě drahé, a kde je řečeno, že tento rozvojový program bude i příští rok. Další věc je, že pokud si učitel vezme dovolenou nebo marodí, jeho tarif se hned změní.
Stejně je to i s náhradami platu.
Domnívala jsem se, že lze tyto peníze dát na osobní příplatky. Dělala jsem to tak už v roce 2009, kdy byly motivace pro pedagogy a nepedagogy a měla jsem přehled.
Teď ale nevím, je osobní příplatek, pokud ho někdo má jednou přiznaný, nároková složka platu?
Snad mi někdo rozumíte, co jsem tím chtěla říci. Děkuji za radu. :?
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Rozvojový program - pedagogové s VŠ vzděláním

Příspěvekod refi » pon 07. bře 2011 16:11:37

neználku, začnu odpověď od konce. osobní příplatek je VŽDY nenároková složka, není pro něj opora v zákoně coby povinné položky mzdy při splnění určitých podmínek.

a jinak ... váš dotaz se tu už řeší delší dobu, škoda že jste nezaregistrovala toto vlákno viewtopic.php?f=13&t=1510

tímto to zde zamykám a pokračujte prosím v dříve založeném tématu. děkuji :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků