platová třída pro ekonoma školy

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod DanaS » úte 07. pro 2010 20:36:28

Díky všem za informace. V prosinci bude nějaký seminář ohledně z platů. Takže uvidíme co se schválí a jak bude dál.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Jitule11 » ned 13. úno 2011 21:22:54

Od září jsem se rozhodla studovat dálkově bakalářské studium. Snad se mi to podaří a stát mi tu 10.plat.třídu nechá |:-(| |:-(| Mám cca jen o 3tis.méně než uklizečky a to jsem sama na celou školu. :( A to MUDři a policajti všichni řvou,ale co my???? :x :x
Jitule11
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 15. pro 2009 9:51:55

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod petraho » čtv 10. bře 2011 13:23:31

Nevím, jak je možné, že máte někdo 10.platovou třídu, já pracuji na ZŠ již 10. let mám SŠ ekonomickou, dělám pro ZŠ a MŠ vše od referenta, sekterářky,účetní, veškeré výkazy, statistiky a rozpočet elektr. bankovniství, spisovou službu prostě vše kromě mezd, na ty máme externí účetní ale od ní dostanu pouze podklady a vše ostatní si zpracovávám sama a mám 9.třídu a nedomůžu se ani koruny navíc ,osobní mám jen 1000 Kč, to mi těď paní ředitelka od nového roku díky úsporám sebrala dva tisíce z platu takže jsem klesla o tři platové stupně, defakto jsem se vrátila o tři roky s platem zpět. A ještě hrozí, že půjdu níž, že na mě nemá peníze. Takže teď mám 12. tisíc čistého a jestli mi ještě sebere to osobní tak se mi vyplatí jít někam prodávat, než dělat takovou práci za tak málo peněz.

Chci se zeptat, nevíte někdo, zda může hospodářka školy současně pracovat jako vedoucí školní jídelny?
petraho
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 10. úno 2010 13:59:28

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod eliska » čtv 10. bře 2011 13:27:53

U nás funguje hospodářka a vedoucí školní jídelny v jedné osobě, má půl a půl úvazku a u obou funkcí 8.platovou třídu.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod sonajda » čtv 10. bře 2011 17:04:56

petraho píše:Nevím, jak je možné, že máte někdo 10.platovou třídu, já pracuji na ZŠ již 10. let mám SŠ ekonomickou, dělám pro ZŠ a MŠ vše od referenta, sekterářky,účetní, veškeré výkazy, statistiky a rozpočet elektr. bankovniství, spisovou službu prostě vše kromě mezd, na ty máme externí účetní ale od ní dostanu pouze podklady a vše ostatní si zpracovávám sama a mám 9.třídu a nedomůžu se ani koruny navíc ,osobní mám jen 1000 Kč, to mi těď paní ředitelka od nového roku díky úsporám sebrala dva tisíce z platu takže jsem klesla o tři platové stupně, defakto jsem se vrátila o tři roky s platem zpět. A ještě hrozí, že půjdu níž, že na mě nemá peníze. Takže teď mám 12. tisíc čistého a jestli mi ještě sebere to osobní tak se mi vyplatí jít někam prodávat, než dělat takovou práci za tak málo peněz.

Chci se zeptat, nevíte někdo, zda může hospodářka školy současně pracovat jako vedoucí školní jídelny?



pro 10.plat.třídu je potřeba konat práce dle katalogu prací 10.pl.tř. - a hlavně přesně opsat právě tuhle větičku do náplně práce [:-}
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod micha-ela » stř 30. zář 2015 22:07:41

Jak se můžu bránit zařazení do nesprávné platové třídy?Musím to hned řešit s právníkem nebo mi někde můžou nezávazně poradit?
micha-ela
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. zář 2015 22:06:34

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod JPohn » čtv 01. říj 2015 7:04:00

Na 10.platovou třídu je také potřeba mít alespoň bakalářské vzdělání. pokud není, odečítají se ze započtené praxe tuším 4 roky.
Z tohoto důvodu se také u ekonomů na obcích objevuje platová třída 9 bez odpočtu praxe nebo platová třída 10 s odpočtem praxe.

Jak se bránit? nejdříve rozumně u ředitele, pak asi odbory. Ale s tím zkušenosti nemám.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod micha-ela » úte 06. říj 2015 22:46:08

Děkuji za odpověď. Zkusím ještě počkat jestli se ozve někdo kdo to musel řešit.
micha-ela
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. zář 2015 22:06:34

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod HonzaD » pon 19. říj 2015 22:21:43

Vím že s tímhle se můžete obrátit na Ochranu zaměstnanců, já s nimi řešil něco trochu jiného, ale vím, že tohle řeší taky.
HonzaD
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. říj 2015 22:20:30

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod micha-ela » stř 21. říj 2015 22:26:14

Co je to ta ochrana zaměstnanců? Kde na ně najdu kontakt nebo nějaké bližší info? Děkuji
micha-ela
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. zář 2015 22:06:34

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod HonzaD » čtv 22. říj 2015 21:34:05

Jejich webovky jsou ochrana-zamestnancu.cz tam rozkliknete to první okénko vlevo a registrujete se.
HonzaD
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. říj 2015 22:20:30

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod micha-ela » sob 24. říj 2015 23:44:08

Děkuji, už jsem se registrovala tak uvidíme, četla jsem o nich recenze, že jsou dobří tak snad mi to pomůžou vyřešit.
micha-ela
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 30. zář 2015 22:06:34

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod jolanamb3 » pát 30. říj 2015 11:13:31

zdravím všechny, chodím sem často pro rady a i si číst, dnes jsem se zaregistrovala, protože bych se Vás chtěla optat na něco, je mi 42let, jsem na pozici ekonomka školy,studuju druhým rokem Vošku, pro představu, je to škola pro 560 žáků a se školní jídelnou pro 600 strávníků, dělám komplet účto a mzdy,hlídám rozpočty,jsem tam sama, v jídelně je vedoucí jídelny a ta mi dává podklady k zaúčtování, faktury si sama neplatí ani neúčtuje, to dělám já, ona jen sklad, bojuju s tím, zda setrvat a nebo odejít, cítím se podhodnocena, jsem anonymní tak můžu klidně napsat, že mám 14 tisíc čistého měsíčně, mám hrubého 17500, mám méně než vedoucí školní jídelny, protože ta má i příplatek za vedení tak má vyšší hrubou mzdu než já, máte to někdo taky tak? budu moc ráda za odpověď, nevím jestli jsem jen nespokojena a nebo jestli jsem nespokojena právem. píši sem, protože nevím jak založit diskuzi, moc všem předem děkuji a děkuji i za to, že jsem tady našla už několikrát radu. :bye:
jolanamb3
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30. říj 2015 11:05:43

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod refi » pát 30. říj 2015 15:01:17

jolano, je mi z takovýchto příspěvků opravdu smutno. v dobře fungující soukromé firmě velikosti jako je vaše škola by si nikdy nedovolili takto podhodnotit ekonomku, která má pod sebou v podstatě nejdůležitější finanční toky a zodpovědnost obrovskou. pokud tomu dobře rozumím, máte 9. třídu a zřejmě 9. stupeň. zkuste zabojovat o 10. třídu!! nevím, jaké máte vedení, ale pokud pracujete dobře a nejste pro vedení problémový zaměstnanec, tak není důvod vám ji nedat.
překopíruji z jiného příspěvku:

1.02.03 ÚČETNÍ
10. platová třída
Komplexní vedení účetnictví účetní jednotky, koordinace účtování o stavu, pohybu a rozdílu majetku a závazků, o nákladech a výnosech, o výdajích a příjmech a o výsledku hospodaření včetně sestavování účetní závěrky a vedení účetních knih.

toto by měl být zřejmě nejnáročnější kus vaší práce, podle které by vám 10. třída zcela jasně náležela, tak se určitě nebojte, že se cítíte podhodnocena neprávem a jděte do toho. tak málo peněz při tak velké organizaci i odpovědnosti je opravdu nehoráznost! :-! a co osobní příplatek? odměny? dostáváte?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod jolanamb3 » pát 30. říj 2015 17:20:02

mám jen tu tabulkovou mzdu, třídu 9, jinak nic, desítku nedostanu, už jsem se ptala, problémová nejsem, mám všechny kontroly bez chyb, jsem pečlivá, vše rozpitvávám ještě v tabulkách v excelu,je mi i děkováno za dobrou práci, ale prostě nic jiného nedostanu.jsme region kde je práce málo a myslím, že můžu asi být ráda, že mám práci, proto zvažuji, že odejdu.
jolanamb3
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30. říj 2015 11:05:43

PředchozíDalší

Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků