Počátek praxe

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Počátek praxe

Příspěvekod brebouk » čtv 27. led 2011 18:45:17

Co je považováno za počátek praxe obecně? Kdysi se nástup do učňovského oboru, který zaštiťoval nějaký podnik, počítal do tzv odpracovaných let tedy do praxe. Ale různí PAMáci to vykládají každý po svém. Rád bych věděl, jak to vlastně je.
Děkuji za odpovědi
Br
brebouk
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27. led 2011 18:36:31

Re: Počátek praxe

Příspěvekod saba » čtv 27. led 2011 19:32:47

Dobrý den,
tito zaměstnaci měli opravdu pracovní smlouvu už v době učňáku. Ale já podle svého vlastního nározu toto do praxe nepočítám. Větší část byli ve škole než v praxi.
Mám dojem, že i na některém školení mě v tomto názoru podpořili...započítám až od data zkoušky. Myslím, že by to nebylo spravedlivé vůči absolventům odborné školy, kde praxi měli také - ale bez prac. smlouvy.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: Počátek praxe

Příspěvekod hanna » pát 28. led 2011 7:26:33

Pokud patříte do organizací, jejichž platy se řídí dle nařízení č. 564/2006 Sb., tak v § 4, odst. 6 se říká, cituji: "Doby uvedené v odstavcích 4 a 5 započte zaměstnavatel, pokud se zaměstnankyně nebo zaměstnanec současně nepřipravovali na povolání v denním nebo prezenčním studiu".- odkaz na § 25, odst.2 škol.zák. a § 44 odst.4 zák. o vys.šk. Započítávala bych praxi až po ukončení přípravy na budoucí povolání.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Počátek praxe

Příspěvekod ega » stř 16. úno 2011 15:01:48

re Hanna:
Odkazujete na odstavec 6, ale čtěte pozorně: doby uvedené v odstavcích 4 a 5! To jsou doby, kdy byli zaměstnanec nebo zaměstnankyně na vojně nebo na mateřské. Tyto doby se započítávají v určitém rozsahu, jen pokud se v té době nepřipravovali pro budoucí povolání nějakým studiem.
Pokud při studiu pracovali, praxi započítávám. A rozhodně to není řídký jev. Během konzervatoře nebo AMU už naši učitelé na ZUŠ učí a praxe se jim započítává plně!
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků