Nové platové tabulky

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod Barusa » pon 20. pro 2010 9:06:08

Refi, kde je napsáno, že se budou mzdy účelově dělit na pedagogy a nepedagogy?
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod refi » pon 20. pro 2010 9:18:54

napsáno zatím nikde, tuto informaci máme přímo od zdroje od zřizovatele, kterému jsme volali. nicméně dnes mi přišel mail, kde je odesílatelem nějaká firma, co pořádá semináře a tam se cituje toto:

... Navíc bude objem mzdových prostředků pro kategorii „ostatní zaměstnanci“ zkrácen proti objemu letošního roku o 10%. Porovnejte proto celkový normativní počet ostatních zaměstnanců za všechny součásti školy se skutečným počtem. Pokud je úspora celkového skutečného počtu ostatních zaměstnanců proti normativnímu menší než 10%, zvažte, podle konkrétní situace na škole, některé z níže uvedených opatření nebo dokonce jejich kombinaci:
- při skončení prac.poměru zaměstnance na dobu určitou (odchod do důchodu,..), rozšířit prac.náplně zbývajících zaměstnanců, pokud to prac.smlouvy a dohodnuté druhy práce u ostatních zaměstnanců umožňují,
- od 1.1.2011 vydat platové výměry s nižším osobním příplatkem nebo bez osobních příplatků
- omezit rozsah prostředků na odměny zaměstnancům
- rozhodnout o organizační změně - snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce. V praxi to znamená snížení některých úvazků nebo dokonce zrušení některého pracovního místa.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod KateřinaK » pon 20. pro 2010 15:28:46

Jak rozumíte §6 NV381/2010, "...určit platový tarif v rámci rozpětí platových tarifů stanovených pro nejnižší až nejvyšší platový stupeň příslušné platové třídy."?
Znamená to, že mohu dát i nižší stupeň, než by pracovníkovi příslušel dle započítané praxe?
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod hortma » pon 20. pro 2010 17:43:22

Ano, rozumíte tomu dobře.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod DanaS » pon 20. pro 2010 20:26:54

U nás určitě těch 10% nebude stačit (ale počítala jsem podle letošních normativů zvlášť ped a zvlášť nepedag.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod DanaS » pon 20. pro 2010 20:36:26

Teda pokud nezvýší normativy na příští rok. Byla jsem v pátek na semináři a jsem z toho nějak zmatená a uvidím jak to vyřešíme s panem ředitelem. Chtěla jsem vědět, jestli bude opravdu zvlášť, odpověděli mi, že se na tom pracuje a s největší pravděpodobností ano. Takže jestli bude zvl. nevyjdeme s financema pro nepedagogy ani když sundáme těch 10%. Nikdo jste na tom semináři Resku nebyl? Nějak jsem nepochopila, že si snad mohu úplně tabulku vytvořit a neohlížet se na počet odpracovaných let. Hlídat jen minimální a zaručenou mzdu. Já jsem chtěla propočítat 10% dolů a po vyhlášení normativů se zařídit dál. Ale jen aby to vyšlo do konce roku se s tím vypořádat. Pokud se bude sledovat zvlášť v UZ tak to nevím co s tím. A představa,že i příští rok budeme mít znovu méně žáků a ještě se sníží příděl, tak to fakt nevím Uklízečkám se rajony nezmenší.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod Arabka » úte 21. pro 2010 10:35:48

Prosím o pomoc. Jsem už nešťastná z těch převodů. Do převodového můstku jsem všechno nabouchala a teď nevím jak dál. Mám ještě já osobně něco měnit??? Jsem z těch zkratek od Vemy trošku v háji :roll: . Pomóóóóóóc nebo se nedožiju Vánoc. Díky moc Bára
Arabka
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. bře 2009 11:15:05

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod refi » úte 21. pro 2010 10:41:08

u nás jsme snižovali u nepedagogů od ledna zatím pouze 4%. podle letošních normativů - průměrného platu na ostatního pracovníka - máme rezervu. zároveň ale máme od ledna přešvihnutý limit na počet ostatních pracovníků, takže jedna paní odchází, resp. se jí neprodlouží smlouva, kterou měla do konce roku. její práce - úklid + výdejna - se musí rozdělit mezi ostatní, bohužel.
s tím úbytkem žáků a stejnou úklidovou plochou to budeme řešit nejspíše tak, že se budou od září některé třídy úplně uzavírat nebo se nebudou uklízet denně, pokud tam nebude denně provoz (odborné učebny, aula atd.) rozhodně se to nějak řešit dá, i když to nikdy ideální nebude. a to se má v lednu zveřejnit, které školy se budou rušit či slučovat. držme si všechny palce :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod refi » úte 21. pro 2010 10:43:15

Arabka píše:Prosím o pomoc. Jsem už nešťastná z těch převodů. Do převodového můstku jsem všechno nabouchala a teď nevím jak dál. Mám ještě já osobně něco měnit??? Jsem z těch zkratek od Vemy trošku v háji :roll: . Pomóóóóóóc nebo se nedožiju Vánoc. Díky moc Bára


báro, jen si zkontrolujte, když si zadáte ve formuláři F interval od 12.10 do 01.11., zda tam ty nové platy vidíte. zkontrolujte a tím pádem máte hotovo.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod Arabka » úte 21. pro 2010 10:46:50

refi píše:
Arabka píše:Prosím o pomoc. Jsem už nešťastná z těch převodů. Do převodového můstku jsem všechno nabouchala a teď nevím jak dál. Mám ještě já osobně něco měnit??? Jsem z těch zkratek od Vemy trošku v háji :roll: . Pomóóóóóóc nebo se nedožiju Vánoc. Díky moc Bára


báro, jen si zkontrolujte, když si zadáte ve formuláři F interval od 12.10 do 01.11., zda tam ty nové platy vidíte. zkontrolujte a tím pádem máte hotovo.


To je právě ten kámen úrazu, já to tam nemám. Jedinně, že bych znova do F5 zadávala všechno znova :-(
Arabka
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. bře 2009 11:15:05

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod refi » úte 21. pro 2010 10:57:59

jejda, já jsem jelito, já to tam taky nemám :D a platové výměry mi to přitom vyjelo, tzn. že se to do F5 načte asi až převodem do ledna. zkontrolujte tedy v sestavách S27 nebo S68, já jsem to tiskla z S68 a bylo to tam všechno :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod Arabka » úte 21. pro 2010 11:08:32

refi píše:jejda, já jsem jelito, já to tam taky nemám :D a platové výměry mi to přitom vyjelo, tzn. že se to do F5 načte asi až převodem do ledna. zkontrolujte tedy v sestavách S27 nebo S68, já jsem to tiskla z S68 a bylo to tam všechno :thumbs up:


Tak tam to změněné mám, to je v pohodě. A pod platovým tarifem mám text : Změna platového tarifu v návaznosti na změnu přílohy NV. Může tak být??? Jste fakt zlatá. O:-)
Arabka
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. bře 2009 11:15:05

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod Neználek » úte 21. pro 2010 11:28:38

Asi jsem trošku pomalejší, ale 10 % dolů je z tarifu, nebo z osobního, nebo z obojího (tarif + osobní dohromady)?
Protože pokaždé je to jiná částka.
A když vezmu např. uklízečku, která je u nás zařazená ve 2 třídě, 11 stupeň = 10 320,- Kč , osobní má 200,- Kč.
Pokud jí uberu 10 % a budu to různě kombinovat, nedostávám se přesně na 8 nebo 9 stupeň, tzn. na částky 9.230 a 9.580,- Kč, buď uklízečce přilepším nebo jí uberu víc než 10 %. Tak nevím, už asi potřebuji dovolenou ..... :roll:
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod refi » úte 21. pro 2010 12:06:06

Arabka píše:
refi píše:jejda, já jsem jelito, já to tam taky nemám :D a platové výměry mi to přitom vyjelo, tzn. že se to do F5 načte asi až převodem do ledna. zkontrolujte tedy v sestavách S27 nebo S68, já jsem to tiskla z S68 a bylo to tam všechno :thumbs up:


Tak tam to změněné mám, to je v pohodě. A pod platovým tarifem mám text : Změna platového tarifu v návaznosti na změnu přílohy NV. Může tak být??? Jste fakt zlatá. O:-)



ten text: určitě :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nové platové tabulky

Příspěvekod refi » úte 21. pro 2010 12:09:39

Neználek píše:Asi jsem trošku pomalejší, ale 10 % dolů je z tarifu, nebo z osobního, nebo z obojího (tarif + osobní dohromady)?
Protože pokaždé je to jiná částka.
A když vezmu např. uklízečku, která je u nás zařazená ve 2 třídě, 11 stupeň = 10 320,- Kč , osobní má 200,- Kč.
Pokud jí uberu 10 % a budu to různě kombinovat, nedostávám se přesně na 8 nebo 9 stupeň, tzn. na částky 9.230 a 9.580,- Kč, buď uklízečce přilepším nebo jí uberu víc než 10 %. Tak nevím, už asi potřebuji dovolenou ..... :roll:


pokud budete brát 10%, vypočítejte tuto částku z celého platu (tarif+osobní+přípl.za vedení atd.), ale odečtěte z osobního (pokud to jde) nebo snižte stupeň (pak se opravdu na 10% nedostanete přesně, ale plus mínus to zprůměrovat za všechny zaměstnance - někdo to tedy bude mít výhodnější, někdo ne). ale těch 10% není dogma, měli byste si spočítat nejdříve normativy, abyste věděli, jestli nepotřebujete snížit třeba méně nebo jak už tu někdo psal naopak více.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků