Zvláštní příplatky o prázdninách ???

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Zvláštní příplatky o prázdninách ???

Příspěvekod danata » stř 04. srp 2010 12:43:32

Dobrý den, jsem začátečnice a potřebuji poradit s tím, zda je správné o prázdninách (červenec, srpen) nevyplácet příplatky za třídnictví?? Moje předchůdkyně to tak dělala.... kolegyně z jiné školy to nedělá. Každopádně v časopise Školství, ale bohužel ze září 2006, jsem našla, že po dobu hl. prázdnin příplatek nenáleží - náleží jen v době přímé pedagogické činnosti. Tak jak to je????? Snad všechny nedovolenkujete a podělíte se o informaci,.... výplatní termín se blíží :-) DT
danata
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. dub 2010 12:45:40

Re: Zvláštní příplatky o prázdninách ???

Příspěvekod hanna » stř 04. srp 2010 14:19:57

Danata, u nás se zvláštní příplatek za třídnictví vyplácí i v červenci a v srpnu. Je součástí platového výměru, kdybychom jej nechtěli vyplácet, museli bychom změnit na červenec a srpen plat.výměr s odůvodněním jakým? Že přes prázdniny není třídní učitel? A v září další platový výměr s příplatkem za třídnictví? Nevím, když se podívám do přílohy č. 3 k nař.564/2006 Sb. tak je tam - bod. 2 - přímá pedagogická činnost spojená s 2.1. výkonem práce třídního učitele a on má statut třídního učitele pořád i přes prázdniny nebo ne? Ani v jiné prázdniny (jarní, vánoční) mu nekrátím za dny kdy "nepracuje"- buď má dovolenou nebo studijní volno - tento příplatek. Když mu třídnictví skončí, např. u maturantů v květnu, tak za červen už nevyplácím přípl.za třídnictví. Můj názor je takový, že třídním je do té doby než ho pan ředitel této "funkce" zbaví. Nebo máte někdo jiný názor? A když to tak vezmu, tak v červenci mají celý měsíc učitelé dovolenou, takže zaplacené mají pouze 2 svátky a jinak dovču. V srpnu mají také dovolenou a posledních pár dní jdou do práce, a to už se připravují i na to třídnictví v novém šk.roce. Tak to děláme u nás.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Zvláštní příplatky o prázdninách ???

Příspěvekod refi » stř 04. srp 2010 15:25:20

souhlasím plně s hannou, děláme to stejně. třídnictvím pověřujeme na školní rok, tzn. až do 31.8., od září jsou případné změny na další školní rok.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní příplatky o prázdninách ???

Příspěvekod nono » čtv 05. srp 2010 11:56:36

Dělám účetní na základce od r.2001 a přes prázdniny nic nepozastavujeme (neměníme př.za třídnictví) - vždyť mají všichni stejně dovolenou - průměrem. Případné změny jsou až od 1.9. podle skutečnosti ........
Takže my také jako refi a hanna ;)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Zvláštní příplatky o prázdninách ???

Příspěvekod zsuvalno » čtv 05. srp 2010 12:47:39

danata píše:Dobrý den, jsem začátečnice a potřebuji poradit s tím, zda je správné o prázdninách (červenec, srpen) nevyplácet příplatky za třídnictví?? Moje předchůdkyně to tak dělala.... kolegyně z jiné školy to nedělá. Každopádně v časopise Školství, ale bohužel ze září 2006, jsem našla, že po dobu hl. prázdnin příplatek nenáleží - náleží jen v době přímé pedagogické činnosti. Tak jak to je????? Snad všechny nedovolenkujete a podělíte se o informaci,.... výplatní termín se blíží :-) DT



Zdravím.

Už jsem se lekla. Jsem taky začátečník a výplaty už mám hotové, tak jsem koukala na výplatnice - o dovolené jsou všechny příplatky kráceny.

Takže stejně jako refi a hanna a nono.
zsuvalno
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 26. lis 2009 10:30:12

Re: Zvláštní příplatky o prázdninách ???

Příspěvekod danata » čtv 05. srp 2010 13:33:28

... děkuji za odpovědi,..... a učitelům OV? Rušíte? DT
danata
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. dub 2010 12:45:40


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron