dohody a dovolená 2024

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

dohody a dovolená 2024

Příspěvekod refi » ned 04. úno 2024 23:42:03

radilky moje, budu ráda, když se tu trošku rozvine diskuze k dohodám a dovoleným. že nám to přidělalo neskutečný nárůst práce asi nemusím zrovna nám zmiňovat, ale docela by mě zajímalo, jak zaměstnancům budete vysvětlovat, jaký nárok na dovolenou z dohody mají.
dám příklad: mám dpp na celý rok, fiktivní rozvrh 5,5 hodin týdně (300 h ročně). dohodáři se na výplatním lístku ukáže nárok na dovolenou s předpokladem, že takto bude pracovat celý rok. jenže ouha, on třeba jeden měsíce nebude pracovat vůbec nebo méně a nárok na dovolenou se podle toho bude upravovat. případně i zmizí úplně, pokud neodpracuje 80 hodin. jak dohodáři vysvětlit, na jak velkou dovolenou má nárok? a kdy dát čerpat, aby nepřečerpal?
řešíte to už taky?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: dohody a dovolená 2024

Příspěvekod shegrey » pon 05. úno 2024 10:36:51

Zdravím vás všechny,
ráda bych podpořila nápad Refi ohledně dohod. Jsme ZUŠka a dost s tím bojujeme.
Právě nyní řešíme požadavek naší mzdovky, že denní pracovní doba by měla být na celé hodiny.
Moc se mi ti nezdá, ale nějak s ni není řeč :( |:-(|
Máte k tomu prosím nějaký výklad ?
shegrey
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 23. lis 2011 11:12:20

Re: dohody a dovolená 2024

Příspěvekod refi » pon 05. úno 2024 14:58:46

prakticky učí hodiny, ale fiktivní rozvrh a skutečně odpracované hodiny se budou u dohod prostě lišit. rozvrh jen rámcově určuje rozsah hodin v měsíci nebo v týdnu, ale ve skutečnosti stejně většina dohodářů pracuje odlišně, ale nemělo by to být zásadně jinak. takže do dohody můžete napsat hodiny a do vemy zadat rozvrh buď podle toho, jak je to v dohodě nebo nějakým průměrem v týdnu a potom už to nemusí vycházet na celé hodiny.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: dohody a dovolená 2024

Příspěvekod aanicka » pon 12. úno 2024 15:19:06

Ahoj,
já si spíš nevím rady se zadáním do Vemy.
Zadala jsem si fiktivní individuální rozvrh (ten ale asi bude každý měsíc jiný, když jde o zástupy za nemoc) a dál? V F5 zadám indiv. rozvrh a úvazek? Ten nechám 100% nebo musím přepočítat podle aktuálního počtu hodin a pak každý měsíc měnit? A v F50 zadám klasici počet odpracovaných hodin? Nedaří se mi výpočet.
Nevím si rady |:-(|
Díky za jakoukoli pomoc.
A.
aanicka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon 27. kvě 2019 10:22:26
Bydliště: Český Krumlov

Re: dohody a dovolená 2024

Příspěvekod refi » úte 13. úno 2024 16:57:37

taky ještě hledáme, jak nejlépe se k tomu postavit a jak ušetřit co nejvíce času, máme přes 200 dohodářů.
ano, pokud se zadá individuální rozvrh, ale rozvrh na pracovišti se nechá původní, klasický, tak se procento úvazku spočte samo, tzn. necháte 100% a v položce úvazek vypočtený se ukáže vypočtené procento vemou. pokud pracujete stále ve V4, přepněte se klávesou F8 a uvidíte vypočtený úvazek.
individuální úpravy např. kvůli nemocenské případně zadávat pouze přes změnu rozvrhu v F90, jinak by mělo stačit zadání počtu hodin v F50. ale jak píšu, taky si teprve svůj postup hledáme.
co vy ostatní?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: dohody a dovolená 2024

Příspěvekod jitumk » stř 14. úno 2024 9:15:35

U nás máme v rámci roku jen 6 dohod (doplňková činnost a náboženství) a ani nemám Vemu, ale KEO4.
Do dohody jsme dali ......... v časovém rozsahu maximálně 4 hodiny týdně, s výjimkou svátků, dnů pracovního volna a školních prázdnin ....... To nám usnadnilo rozvržení pracovní doby.
Pracovní dobu v programu mám zadanou v šabloně, kterou vždy upravuji podle skutečně odpracovaných hodin. Vždy na konci měsíce kontroluji, zda skutečně vše odpracovali.
Naposledy upravil jitumk dne stř 14. úno 2024 16:33:57, celkově upraveno 1
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: dohody a dovolená 2024

Příspěvekod refi » stř 14. úno 2024 15:15:44

pokud máte 4 h týdně, tak zřejmě splní 80 h pro nárok na dovolenou. jak budete potom čerpat už víte? protože pokud je dohoda sjednaná na nějakou práci, tak ji stejně musí udělat, i když si vezmou dovolenou, neudělá to za ně žádný kolega. já jsem z této úpravy legislativy (díky EU) pořád nějak mimo.
např. pokud máme sjednanou paní 2 h týdně na úklid a vznikne jí v průběhu roku nárok na dovolenou, tak když si ji bude čerpat, kdo za ni uklidí? |:-(| |:-(| |:-(|
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: dohody a dovolená 2024

Příspěvekod witty » stř 14. úno 2024 16:10:08

refi píše:např. pokud máme sjednanou paní 2 h týdně na úklid a vznikne jí v průběhu roku nárok na dovolenou, tak když si ji bude čerpat, kdo za ni uklidí?
No přece musíte přijmout další dohodářku na zastup za dovolenou hlavní dohodářky! :yahoo:
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: dohody a dovolená 2024

Příspěvekod jitumk » stř 14. úno 2024 16:33:17

Všechny dohody uzavíráme na období školního roku, protože zájem o náboženství i kroužky se mění.
U náboženství dovolená nevznikne, protože má max. 3 hod. týdně, do toho padnou prázdniny, nějaký svátek. Kdyby bylo víc skupinek, tak se uzavře dohoda s dalším pedagogem, takže ty 3 hod./ týdně jsou opravdu maximum na osobu.
U dohod doplňkové činnosti už nám dovolená vychází a tu budeme prostě proplácet. Máme dohody na kurzy pro dospělé, které nemůže vést nikdo jiný, čerpání dovolené by znamenalo protáhnutí kurzu, což nikdo nechce (účastníci ani lektor).

Nevím jak je to ve Vemě, ale náš program ukáže nárok na dovolenou z dohody až po 80 hodinách. Není to jak u pracovní smlouvy ve výši předpokladu, ale každý měsíc se prý provede přepočet odpracovaných hodin a dovolená se bude postupně navyšovat, takže možnost vyčerpat dovolenou dopředu, když se to bude hodit nepřipadá v úvahu. Je to celé kostrbaté :x , tak budeme prostě dovolenou proplácet.
K tomu proplácení na školení doporučovali dohodu na pár dní přerušit (ukončit a založit novou), např. vánoce, školní prázdniny,...., aby se mohla případná dovolená proplatit.
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: dohody a dovolená 2024

Příspěvekod refi » čtv 15. úno 2024 13:23:21

witty píše:
refi píše:např. pokud máme sjednanou paní 2 h týdně na úklid a vznikne jí v průběhu roku nárok na dovolenou, tak když si ji bude čerpat, kdo za ni uklidí?
No přece musíte přijmout další dohodářku na zastup za dovolenou hlavní dohodářky! :yahoo:


tak to jsem se fakt zasmála witty :rofl: škoda, že je to vlastně celé k pláči |:-(| :x
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: dohody a dovolená 2024

Příspěvekod refi » čtv 15. úno 2024 13:26:11

jitumk píše:Všechny dohody uzavíráme na období školního roku, protože zájem o náboženství i kroužky se mění.
U náboženství dovolená nevznikne, protože má max. 3 hod. týdně, do toho padnou prázdniny, nějaký svátek. Kdyby bylo víc skupinek, tak se uzavře dohoda s dalším pedagogem, takže ty 3 hod./ týdně jsou opravdu maximum na osobu.
U dohod doplňkové činnosti už nám dovolená vychází a tu budeme prostě proplácet. Máme dohody na kurzy pro dospělé, které nemůže vést nikdo jiný, čerpání dovolené by znamenalo protáhnutí kurzu, což nikdo nechce (účastníci ani lektor).

Nevím jak je to ve Vemě, ale náš program ukáže nárok na dovolenou z dohody až po 80 hodinách. Není to jak u pracovní smlouvy ve výši předpokladu, ale každý měsíc se prý provede přepočet odpracovaných hodin a dovolená se bude postupně navyšovat, takže možnost vyčerpat dovolenou dopředu, když se to bude hodit nepřipadá v úvahu. Je to celé kostrbaté :x , tak budeme prostě dovolenou proplácet.
K tomu proplácení na školení doporučovali dohodu na pár dní přerušit (ukončit a založit novou), např. vánoce, školní prázdniny,...., aby se mohla případná dovolená proplatit.



my máme u nás bohužel dohodáře, kteří už se mlsně koukají na svůj nárok na dovolenou, protože podmínky už v lednu splnili, takže už chtějí čerpat .... maminkooooo :o
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků