Pracovní smlouvy při dotaci z EU

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Pracovní smlouvy při dotaci z EU

Příspěvekod Lenka Štírková » úte 10. bře 2009 9:05:01

Chtěla bych se zeptat na následující skutečnost.
Pracuji ve škole jako mzdová účetní a moje kolegyně jako provozní účetní. Já nerozumím provozu, ona mzdám. Od ledna 09 dostala naše škola dotaci z EU ve výši 2,5mil.Kč. A nyní ten problém. Protože musíme tyto peníze rozúčtovávat jak do provozu, tak do mezd, musíme mít sjednanou pracovní smlouvu. Teoreticky je jasné, že já na mzdovou část a kolegyně na provozní. Ovšem toto ZP nedovoluje a naše ředitelka na nás tlačí,abychom si pro vyúčtování těchto peněz jenom papírově své funkce přehodily. Já bych papírově byla provozní a ona mzdovou účetní. Nojo, jenomže jak potom řešit nedostatky, když přijde kontrola /jako že přijde!/,a bude problém v provozu o kterém nemám ánunk, ač na to mám pracovní smlouvu??
Bude mi umět někdo poradit?
Děkuji.

stirkova@zusostrov.cz
Lenka Štírková
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2009 14:26:43

Re: Pracovní smlouvy při dotaci z EU

Příspěvekod pitrs » úte 10. bře 2009 13:53:49

Nám poradila metodička pro personalistiku, že pro účely dotací z ESF a jiných si máme uzavírat dohody (pokud to časová dotace v rozpočtu dovolí), nebo taky pracovní smlouvy, v nichž si máme malinko změnit druh vykonávané práce. Jedná se o tutéž práci, jakou máme na pracovní poměr, ale jinak nazvanou. Např. ekonom má ve smlouvě nebo dohodě uvedeno supervisor pro ekonomiku projektu. Mzdový účetní supervizor pro mzdy projektu. :P Prý se to respektuje.
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: Pracovní smlouvy při dotaci z EU

Příspěvekod refi » úte 10. bře 2009 13:58:52

taky právě dokončujeme žádost o projekt a bojujeme se stejným problémem. napověděla nám paní na krajském úřadě a tím pádem já jako účetní jsem oficiálně v dohodě o pracovní činnosti jako finanční manažer :D . chce to jen trochu fantazie a nový název pro totéž je na světě :yahoo:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Pracovní smlouvy při dotaci z EU

Příspěvekod Lenka Štírková » stř 11. bře 2009 11:19:22

Já Vám moc děkuji za radu. Jsem ráda, že se našel někdo, kdo zorganizoval toto diskuzní forum, které umíme ocenit jenom my - stále se hrabající v číslech, paragrafech a tabulkách.
:) :) :)
L.Štírková
Lenka Štírková
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2009 14:26:43


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 24 návštevníků