Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

Příspěvekod Kacaba » čtv 13. říj 2011 13:31:14

Dobrý den,
mám dotaz vhodný spíše pro právníka, ale zrušili nám bezplatnou poradnu na místní sociálce, tak zkusím nejprve tady zkušené mzdovky.
Máme na škole zaměstnankyni, která v roce 2001 uzavřela PP na dobu neurčitou jako uklizečka. 26.9.01 byl vydán dodatek, že ji zaměstnavatel přeřazuje na funkci pomocná vychovatelka v ŠvP (od 26.9.01 - 10.10.01) ale zároveň zůstává zařazena jako uklizečka na dobu neurčitou.
Další dodatek byl vystaven 1.9.2005, kde přeřazuje zaměstnankyni na funkci asistentky pedagoga do 31.12.2005. K tomuto datu je pak další dodatek, kde je doba trvání PP prodloužena na dobu potřeby podle zvážení organizace a to po dobu žáka se zdr. postiž. na škole.
4.1.2010 vydán další dodatek, kde se celý úvazek dělí na část úvazku asistentky a část učitelky po dobu MD jiné zaměstnankyně. (Zde si myslím, že měla být vystavena nová smlouva na částečný úvazek pro učitelku a dodatkem zkrácen celý úvazek asistentky).
V dalším dodatku z 1.2.2010 jsou pouze pozměněny velikosti úvazků (zkrácen úvaz. učitelky, navýšen úvaz. asis.).
Po návratu zastupované učitelky je (díky potřebám organizace) úvazek učitelky ještě prodloužen do konce srpna 2011 (asistentka zůstává nezměněna).
30.6.2011 však postižený žák ukončí docházku a asistentce skončí tato část úvazku (na prázdniny zůstane na část úvazku jako učitelka). Od září 2011 se uvolní místo vychovatelky na plný úvazek na které je zaměstnankyně přeřazena.

Můj dotaz je nyní takový, zda je možné se zaměstnankyní uzavřít smlouvu na dobu určitou? Přebírala jsem tuto agendu po své předchůdkyni a chvíli mi trvalo, než jsem se vůbec zorientovala ve vystavených smlouvách, nicméně pokud kdysi přistoupila na změnu z doby neurčité a všechny další změny byly jako zástup za MD nebo pro určité potřeby organizace, tak pravděpodobně zákonná lhůta dvou let nebyla vyčerpána. Je to tak? Nerada bych ji nějak uškodila a i pro sebe si chci dát tuto spleť dokumentů dopořádku, tak budu ráda za vaše postřehy. Děkuji Kača
Kacaba
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 09. čer 2011 11:13:41

Re: Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

Příspěvekod refi » čtv 13. říj 2011 14:05:28

mi tam nějak nesedí ten dodatek na asistenta pedagoga po dobu potřeby podle zvážení organizace a to po dobu žáka se zdr.postiž. na škole ... :? změnila se tímto tedy smlouva, která byla uzavřena do 31.12.05 na dobu neurčitou?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

Příspěvekod Kacaba » pát 14. říj 2011 8:06:31

Ne, smlouva zůstala na dobu určitou s tím, že dokud bude na škole konkrétní postižený žák bude mít asistentka práci, jakmile odejde, asistentce končí PP. (tak jako u mateřské) ....takto se to tady u asistentek praktikuje.
Kacaba
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 09. čer 2011 11:13:41

Re: Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

Příspěvekod refi » pát 14. říj 2011 8:44:49

zástup za mateřskou dovoluje zaměstnávat na dobu určitou déle než dva roky, ale tohle mi přijde úplně jiný případ. nevzpomenu si, jaké byly v roce 2005 podmínky pro sjednávání na dobu určitou, už tam byly ty dva roky max?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

Příspěvekod Kacaba » pát 14. říj 2011 8:49:01

to bohužel vůbec netuším, v té době jsem si plně užívala mateřské a ani bych si nepomyslela, že tuhle práci budu vůbec někdy dělat :?
Kacaba
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 09. čer 2011 11:13:41

Re: Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

Příspěvekod refi » pát 14. říj 2011 9:44:59

tak si to zkuste někde vygůglit. pokud totiž už v roce 2005 platila doba mx 2 let na dobu neurčitou s výjimkou zástupu, tak to není tento případ a paní už je v tuto chvíli zaměstnána na dobu neurčitou a změnu můžete udělat jen s jejím souhlasem.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

Příspěvekod Kacaba » pát 14. říj 2011 12:22:31

Tak jsem googlila a novela ZP vyšla 1.3.2004, tudíž na tu výše zmiňovanou smlouvu se vztahuje zákonná lhůta 2 let. S tím už teď ale asi nic neudělám, když podepsala ty následující dodatky. Mimochodem mě trochu znepokojuje to zaměstnávání asistentek po dobu zdr. post. žáků na škole, byla jsem přesvědčená, že to lze zahrnout do té zákonné výjimky. Pokud by to tak bylo, tak už dávno měla dostat smlouvu na dobu neurčitou, což je ale dost ošemetné, když nám asistentky schvalují letos po půl roce.
Kacaba
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 09. čer 2011 11:13:41

Re: Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

Příspěvekod refi » pát 14. říj 2011 13:31:32

já bych řekla, že v minulosti v jejích dodatcích smluv dělaly chyby, které paní poškozovaly, aniž by tušila důsledky do budoucna. takže teď bych to asi po dohodě s vedením vyhodnotila tak, že paní má smlouvu na dobu neurčitou. ale tohle je fakt otázka spíše na právníka. my máme právníka na krajském úřadě, kterého můžeme jako organizace řízená krajem s dotazy oslovit a už jsem to i dvakrát udělala. zkuste i u vás, záleží, pod kým jste.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

Příspěvekod Kacaba » pon 17. říj 2011 9:06:55

Refi, děkuji za Váš čas. Zkusím pohledat nějaké bezplatné právní poradenství. Bohužel na okresní sociálce bylo zrušené ale na kraji snad něco podobného funguje, jen to mám trochu z ruky. Tak ještě jednou díky.
Kacaba
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 09. čer 2011 11:13:41

Re: Doba určitá - je možné znovu prodloužit?

Příspěvekod refi » pon 17. říj 2011 9:23:31

já krajského právníka kontaktuji pouze mailem nebo telefonicky, ale mailem je to lepší, můžete podrobně vypsat celou historii smluv a dát mu čas na odpověď. zkuste si najít na krajských stránkách kontakt, případně ještě pokud máte odbory, možná i jejich právník by pomohl.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků