dovolená od nového zaměstnavatele ?

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

dovolená od nového zaměstnavatele ?

Příspěvekod Betty » pát 16. zář 2011 10:53:13

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s poskytováním dovolené podle § 212 odst.(3) ZP ? Jde o případ, kdy pracovník změní místo uprostřed měsíce (28.8. skončila a 29.8. nastoupila u nás) a poměrnou část dovolené i za srpen by jí měl poskytnout nový zaměstnavatel. Pracovnice nás o tuto dovolenou požádala. Tak nevím. Neměla by tam být refundace ? Přece když u nás pracuje v srpnu jen 3 dny, nemůžeme jí z našich nákladů proplatit čerpání 3,33 dnů dovolené. Navíc jsem volala předchozímu zaměstnavateli a jejich PaM mi tvrdila, že pracovnici poskytli dovolenou i za srpen. Dají mi to ještě písemně. Ještě jsem se s tím nesetkala, napište co si o tom myslíte vy.
díky Betty
Betty
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 13. bře 2009 11:00:04

Re: dovolená od nového zaměstnavatele ?

Příspěvekod sonajda » pát 16. zář 2011 11:12:09

Tak to jsme netušila, co jsou v ZP za bláboly... člověk se s některýma setká, až řeší určitý případ a narazí na věc, se kterou žádný zaměstnavatel (ten zaměstnavatel, který má proplácet dovolenou) nemůže souhlasit!!!
Mzdový program FLUXPAM od nového ZP pracuje tak, že dovolená je zaměstnanci proplácena jen za měsíc, ve kterém pracoval od prvního do posledního dne... takže bych se mohla snažit sebevíc, ale poměrnou část dovolené za měsíc srpen (při nástupu 29.8) mi nespočítá a nespočítá!! :oops:
A vlastně o co té vaší paní učce jde?? Jak vás mohla o dovolenou požádat?? V srpnu snad byla ve škole.... :? §212ZP, odst.1 hovoří o nutnosti pracovat alespoň 60dnů v kalendářním roce, aby zaměstnanci náležela dovolená...
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: dovolená od nového zaměstnavatele ?

Příspěvekod refi » pát 16. zář 2011 11:19:08

měli jsme podobný případ s učitelem, který byl uvolněn jako starosta a po neúspěšných volbách se nám zničehonic vrátil do rozjetého školního roku. vema mi bez problémů dovolí zadat dovolenou odjinud a přičte k běžnému nároku, ale nakonec jsme to právě proto, že by se to muselo refundovat, neřešili a využili k tomu co jsme potřebovali, studijní volno. to se dá totiž čerpat i o letních prázdninách.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: dovolená od nového zaměstnavatele ?

Příspěvekod marmart » pát 16. zář 2011 12:31:26

Něco k tomuto problému:

Dovolená a změna zaměstnavatele 1.pdf

Dovolená a změna zaměstnavatele 2.pdf

Dovolená a změna zaměstnavatele 3.pdf

Dovolená a změna zaměstnavatele 4.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků