Studium - asistent pedagoga

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Studium - asistent pedagoga

Příspěvekod Neználek » čtv 15. zář 2011 12:41:19

Dobrý den,
od září máme novou asistentku pedagoga, původní odešla dohodou. Paní asistentka má titul Bc., ale musí ještě vystudovat v rozsahu 80 hodin "Studium pro asistenty pedagoga". Studium bude probíhat vždy v sobotu cca 1x za 14 dní. Chtěli bychom, aby si paní studium sama zaplatila z důvodu, že peníze na asistenta dostáváme vždy pouze na 1 rok, pak musíme žádat. Kvalifikační dohodu sepsat nemůžeme, když tam nemůžeme dát dobu, po kterou by měla u nás setrvat.
Není jisté, že peníze dostaneme a i prac. smlouvy uzavíráme vždy na dobu, po kterou máme slíbené peníze. Paní ani nemůže mít PP na dobu neurčitou (prý se jedná o zvláštní povahu práce a řetězení prac. poměrů - dle právníka).
Porušíme tedy něco, pokud si paní kurz zaplatí sama a nebudeme jí tedy muset proplácet cesťák a soboty?
Ale zase nejsme takoví skrblíci, paní bychom to vykompenzovali odměnou, peníze nám na to zbudou. Jak to řešíte jinde? Děkuji moc předem.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Studium - asistent pedagoga

Příspěvekod sonajda » pát 16. zář 2011 8:08:16

Neználku, z které školy jste?? Já jen, že bych k vám šla pracovat... začala bych studovat a vy byste mi to zaplatili!! :thumbs up:
Nechci nic vaší osobní asistentce závidět, ale myslím si, že studium pro asistenty pedagoga využije kdykoliv a kdekoliv... takže to chápu, že je to její osobní zájem (podpořený z vaší strany motivačně proplacením)... neřešila bych otázku kvalifikační dohody ani proplacení cesťáků... a když vám zbývají penízky, paní je vyplaťte a je hotovo!!!
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Studium - asistent pedagoga

Příspěvekod Neználek » pát 16. zář 2011 9:10:44

Děkuji za trefnou odpověď. Vím, že to je "do nebe volající", ale u nás to funguje tak, že p. ředitel vždycky něco někomu buď současnému nebo nastupujícímu učiteli slíbí bez toho, aby se poradil se mnou (já u toho jednání nejsem) a já se to buď v lepším případě dozvím hned a musím napravovat, anebo se to vůbec nedozvím, a pak někdy později "zírám". To je zrovna tento případ, kdy bylo slíbeno něco, co jsem si správně myslela, že nelze. Ono to bylo paní asistentce původně slíbeno (ještě před nástupem), ale studium začne až v říjnu a tak jsem to ještě stačila rozmluvit panu řediteli a zdůvodnit.
Ale mám ještě jeden problém. Paní asistentka má titul Bc. a p. ředitel rozhodl, že bude zařazena v té druhé tabulce "pedagogové bez VŠ", tvrdil, že musí být Mgr. Opět jsem pátrala, dotazovala se, a zjistila, že pravdu mám já a tak má od září nový plaťák (paní nastoupila koncem srpna). Ale za srpen byla v té druhé pro ní horší tabulce. Chtěla bych jí rozdíl - dělá to asi cca 500,- kč) doplatit ve výplatě za zaří, ale opět nesouhlas p. ředitele, prý se ještě neučilo atd. atd.
Musím mít nějaký souhlas s tím, abych jí to vrátila nebo jaký je postup? Co když přijde případná kontrola a zpětně na to přijde, že už do srpna měla být v té první tabulce, ne až od září? Co byste dělali na mém místě? ;)
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Studium - asistent pedagoga

Příspěvekod refi » pát 16. zář 2011 10:30:07

argument, že se v srpnu ještě neučilo, je opravdu úsměvný :mosking: berete všem pedagogům na prázdniny osobní příplatky a příplatky za třídnictví, protože se neučí??
a nějak mi nejde na rozum, proč stejné asistentce chtěl platit studium a teď je problém kvůli 500,- Kč? :o
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Studium - asistent pedagoga

Příspěvekod alices » čtv 29. zář 2011 12:40:55

Bc. ale také nespadá do té tabulky 5 - splňující vzdělání. Alespoň já to tak mám. Prosím někdo, jak je to správně? Dokonce mám u Bc. odpočet 2 roky za nesplněné vzdělání..
alices
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 13:54:42


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků