Dohoda o změně pracovní smlouvy či nová pracovní smlouva?

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Dohoda o změně pracovní smlouvy či nová pracovní smlouva?

Příspěvekod cokinka » pon 12. zář 2011 8:19:56

Dobrý den, nejsem si jista a proto jdu opět pro radu ke zkušenějším :) . Tento týden se nám vrací paní z mateřské dovolené. Na její místo byl mezitím přijat na zástup nový pracovník. Zaměstnankyně, která se vrací po mateřské, chce změnit pracovní místo, a proto jsme ji nabídli jinou pracovní pozici na jiném středisku, takže v pracovní smlouvě bude změna místa výkonu práce a druhu práce. Otázkou je, zda ji mám vyhotovit novou pracovní smlouvu nebo udělat jenom dohodu o změně pracovní smlouvy. U zaměstnance, který byl na zástup dojde ke změně prac. smlouvy z doby určité na dobu neurčitou. U něho bych udělala dohodu o změně nebo novou smlouvu? Nejsem si jistá, pora'dte prosím.
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: Dohoda o změně pracovní smlouvy či nová pracovní smlouva?

Příspěvekod refi » pon 12. zář 2011 8:26:44

pokud nepřerušuje ani jeden z nich pracovní poměr, tak vždy dohodu o změně. :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dohoda o změně pracovní smlouvy či nová pracovní smlouva?

Příspěvekod cokinka » pon 12. zář 2011 12:02:56

A byl by velký problém ji dát novou pracovní smlouvu? Paní ředitelka mi totiž říkala, že by jim chtěla dát novou pracovní smlouvu, tak teď nevím. Je to někde podloženo písemně?
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: Dohoda o změně pracovní smlouvy či nová pracovní smlouva?

Příspěvekod refi » pon 12. zář 2011 13:00:10

připravíte je tím o všechny průměry, které jsou podstatné pro dovolenou, náhradu mzdy atd ... jaký důvod má paní ředitelka k nové smlouvě??
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dohoda o změně pracovní smlouvy či nová pracovní smlouva?

Příspěvekod cokinka » pon 12. zář 2011 13:21:34

Nevím proč paní ředitelka chce dát novou, nicméně si myslím, že si neuvědomila, jaká úskali to může přinést. Promluvím si s ní a vysvětlím jí to. Děkuju mockrát za odpověď.
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: Dohoda o změně pracovní smlouvy či nová pracovní smlouva?

Příspěvekod marmart » čtv 15. zář 2011 8:56:09

Myslím, že pokud nový PP ihned navazuje na předchozí, tak se pro účely dovolené počítá jako napřetržitý PP a tudíž se průměry pro dovolenou neruší.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: Dohoda o změně pracovní smlouvy či nová pracovní smlouva?

Příspěvekod cokinka » pon 03. říj 2011 14:43:24

S paní ředitelkou jsem se nakonec dohodla, že ji uděláme změnu pracovní smlouvy a tím jsme to vyřešily. Bohužel teď musím řešit další problém, máme zaměstnankyni, která vykonává funkci vychovatele. Vzhledem k tomu, že splňuje vzdělání i pro sociálního pracovníka, chceme ji využít na část uvázku i jako sociálního pracovníka. Teď si ale nejsem vůbec jistá, jak to vyřešit. Když bych ji udělala dvě pracovní smlouvy (původní na vychovatele bych ji změnila na 75% úvazku a novou pracovní smlouvu na sociálního pracovníka 25% úvazku), opět bych ji asi poškodila, co se týká průměru na dovolenou, nemocenskou atd. že? A jak by se ji potom počítala dovolená? Dovolenou bychom ji chtěli zachovat (8 týdnů), protože mám obavy, že by potom s touto změnou nemusela souhlasit, ale nevím potom, jestli má nárok na celých 8 týdnu dovolené, když bude mít takto rozdělené úvazky. Ještě mě napadla varianta, že bychom ji jenom změnili původní pracovní smlouvu na vykonávání vychovatelské činnosti a sociální práce při úvazku 40 hod týdně a tím pádem bychom ji o osmitýdenní dovolenou nepřipravili? Jsem v koncích, poraďte prosím, jestli s tím máte zkušenosti.
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků