Potlačení dovolené po MD

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Potlačení dovolené po MD

Příspěvekod ivuše » pát 26. srp 2011 14:44:48

Zdravím všechny v těchto chaotických dnech a prosím o radu. Vrací se nám učitelka po rodičovské dovolené, vedení školy jí nechce proplácet dovolenou za tuto dobu. Mám jí dát podepsat nějaký papír s tím, že na proplacení dovolené netrvá, nebo už jen to, že si o proplacení nezažádá stačí a my ji nic platit nebudeme?
Díky moc Ivuše
ivuše
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:15:44

Re: Potlačení dovolené po MD

Příspěvekod refi » pát 26. srp 2011 15:28:32

moc nerozumím dvěma věcem:
1) jaká jí vznikla dovolená za dobu rodičovské dovolené???
2) ona končí nebo bude pracovat dále?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Potlačení dovolené po MD

Příspěvekod ivuše » pon 29. srp 2011 10:46:11

Byla jsem z toho taky zmatená, jsem na neschopence, řeším to na dálku - dovolenou mít nemá, co?
Ano, teď normálně nastupuje do práce, moc díky
ivuše
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:15:44

Re: Potlačení dovolené po MD

Příspěvekod refi » pon 29. srp 2011 11:23:46

po dobu rodičovské jí dovolená nevznikala (a předpokládám, že si veškerou dovolenou před nástupem na rodičovskou vybrala), ale pokud nyní nastoupí do práce, vznikne jí nárok na dovolenou do konce kalendářního roku za odpracované dny. každopádně - není co jí proplácet, dovolenou bude běžně čerpat podle odpracovaných dní a po dohodě se zaměstnavatelem. kdyby končila, dovolená by se proplácela, ale pouze v případě, že by jí zůstala nějaká stará nevybraná z minulosti.
dobrý mzdový program vám tyto nároky přece musí správně počítat, tak hlavně nic neproplácejte, tohle by vám ani program neudělal. ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Potlačení dovolené po MD

Příspěvekod ivuše » pon 29. srp 2011 11:31:59

Děkuju moc, občas nepřemýšlím a pak žasnu :roll:
ivuše
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:15:44

Re: Potlačení dovolené po MD

Příspěvekod RadkaP » pon 29. srp 2011 12:28:40

Domnívám se, že pokud se zaměstnankyně vrací po RD, tak má nárok na celou dovolenou za letošní rok, pokrácenou pouze o zaměškané dny RD v tomto roce. A ne jenom na dovolenou za odpracované dny.
RadkaP
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon 08. bře 2010 21:49:53

Re: Potlačení dovolené po MD

Příspěvekod refi » pon 29. srp 2011 13:47:01

taky mi to problesklo hlavou, a asi máte pravdu. já se spíše zaměřila na to, že není nutno nic proplácet a taky že za rodičovskou dovolenou nárok nevznikal ... event. pouze letos a pokrácený :) no jo, vema v tomto nechybuje a já v teorii zlenivěla :mosking:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Potlačení dovolené po MD

Příspěvekod pelča » pon 29. srp 2011 14:49:03

tak tento problém právě řeším a taky v tom mám trochu "hokej"...dospěla jsem (postupně po konzultacích se 3 různými mzdovkami) k závěru, že do konce roku - pokud odpracuje alespoň 60 směn, vznikne nárok a ten jí za dobu rodičovské pokrátím
ALE, teď prosím o radu - učitelka se vrátila 25.8. z rodičovské, nárok jí vznikne za září až říjen (program mi správně pokrátil na nárok 26,5 dne ze 40 dní) ale ona bude pracovat v pracovním režimu Po, St, Čt, tudíž do konce roku neodpracuje 60 směn, spočetla jsem to na cca 57, pokud tedy nepůjde ve svých volných dnech suplovat atp....!!! Prosím poraďte, jak na výpočet? Pokud budu uvažovat za každých 21 odpracovaných dní, tak jí vznikne nárok na pouhé 2/12 a ty pak nemůžu pokracovat, to by nedostala nic...
Vzala jsem si to i za domácí úkol domů, ale zatím jsem nic pořádného nevymyslela....předem vám všem radilkám děkuju :?
pelča
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:06:31

Re: Potlačení dovolené po MD

Příspěvekod refi » pon 05. zář 2011 8:50:21

RadkaP píše:Domnívám se, že pokud se zaměstnankyně vrací po RD, tak má nárok na celou dovolenou za letošní rok, pokrácenou pouze o zaměškané dny RD v tomto roce. A ne jenom na dovolenou za odpracované dny.


tak se mi to právě objevilo i v praxi. nastoupila nám po rd pracovnice 17.8. do práce, má za letošek pokráceno 13,5 dne (za dobu rd) a zbytek do 40 dnů je její letošní nárok na dovču. děkuji radko :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků