Letní tábor - jak vyřešti

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Letní tábor - jak vyřešti

Příspěvekod venuse » pon 06. čer 2011 13:04:04

Dobrý den,
v srpnu organizuje škola tábor pro děti v délce 1 týden (od soboty do soboty). Táborová vedoucí bude naše vychovatelka a další dvě vědoucí budou naše dvě učitelky, vařit dětem bude naše paní kuchařka. Tak a teď jak vyřešit jejich mzdové nároky. Jakou smlouvu s nimi uzavřít a musí mít také cesťák? Nevím, jsem tu nová a tento tábor se také organizuje poprvé, dříve to nebylo, tak nejsou zkušenosti, p. ředitelka chce pro děti co nejvíce volnočasových aktivit, ale to také stojí peníze. Poradíte?
venuse
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 06. čer 2011 8:59:25

Re: Letní tábor - jak vyřešti

Příspěvekod marlenka » pon 06. čer 2011 13:58:46

Naše škola také pořádá letní tábory. Jeden z nich hradí škola z hlavní činnosti - ten, který organizujeme pro malé děti -(mzdy jdou tedy z dotace na školní klub), druhý jde z činnosti vedlejší. To znamená, že něco vybereme od účastníků, něco dotujeme z pronájmů a něco přispějí sponzoři. Nevím, jestli je to tak úplně v pořádku, ale paní ředitelka si to takhle přeje. Docela mě zajímá, co Vám poradí zkušenější účetní než jsem já. ;)
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Letní tábor - jak vyřešti

Příspěvekod Peťula » pon 06. čer 2011 14:38:24

Vezmu to od paní kuchařky, tam je to nejjednoduší. Vaří po celý rok ve škole, bude vařit na táboře - pořád stejná práce, tudíž jen pracovní cesta se stejnou náplní práce. U ostatních pracovnic je to složitější. Paní učitelky a paní vychovatelka by mohli mít dohodu o činnosti nebo práci, jelikož se asi bude jednat o jiný druh práce, než na který mají prac.smlouvu. V tomto případě by se dohoda proplácela z poplatku za tábor, který se vybírá od dětí. Všichni by měli mít cesťák, buď v plné výši pokud si budou stravu hradit. Pokud né, tak krácený. Třeba se ozve ještě někdo další.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Letní tábor - jak vyřešti

Příspěvekod marlenka » pon 06. čer 2011 19:37:34

My máme pro všechny zaměstnance dohodu o provedení práce, jelikož vlastní kuchařky nemáme. Vybrané příspěvky od účastníků však zdaleka nestačí pokrýt náklady. Děti mají velice zajímavý program, kvůli kterému se každoročně "perou" o místo, aby se na tábor dostaly. Bohužel však nic není zadarmo.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Letní tábor - jak vyřešti

Příspěvekod venuse » úte 07. čer 2011 8:39:36

Myslím si, že s paní kuchařkou to právě nebude jednoduché. Ona sice vaří, ale vaří 8 hod., jestli mi rozumíte, a přece po ní nemůžeme chtít, že dostane zaplaceno jen za 8 hodin. Bude vařit vše od snídaně,svačin, oběda až do večeře a myslím si, že si mákne. A dohodu na kuchařku na hodiny nad rámec její pracovní doby jí nemůžu dát, když je kuchařka. Tak toto nevím, jak vyřešit. Jedině jí to proplatit jako přesčas, ale to tam zase nemáme peníze, vše je napnuté.
Z učitelek udělám na dohodu vychovatelky, to by mohlo projít. Ale hlavní táborová vedoucí je sama vychovatelka, a to tedy nevím, co s tím. Ještě jsem našla v KZAM "Pedagog volného času" nebo "Pracovník pro pedagogický dozor"? Na to by snad dohodu šlo udělat?
Co si myslí ostatní?
venuse
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 06. čer 2011 8:59:25

Re: Letní tábor - jak vyřešti

Příspěvekod Peťula » úte 07. čer 2011 11:25:18

Proplacení přesčasových hodin pro kuchařku by mohlo jít z jiných zdrojů - z příjmů od účastníků tábora. Nebo to ještě řešit formou odměny opět z jiných zdrojů. Paní učitelky by tedy byly vyřešeny dohodou o provedení práce ale u vychovaleky a pedagog.volného času mi náplň práce připadá dost shodná.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Letní tábor - jak vyřešti

Příspěvekod marlenka » pát 10. čer 2011 11:26:06

U nás je máme jako pedagogy volného času, ale nejsou to naši učitelé.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků