Výpověď - ukončení PP

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Výpověď - ukončení PP

Příspěvekod Peggy » úte 08. bře 2011 15:26:33

Dobrý den, moc prosím o radu. Na naší škole (SŠ) mám vyřešit dva případy, kdy bychom potřebovali ukončit PP s 2 učiteli. Oba mají uzavřen PP na dobu neurčitou s podmínkou započetí studia do určitého termínu (prvý splňuje VŠ, ale nemá pedagogické vzdělání, druhý má bakaláře pedag. v jiném předmětu než učí u nás). V prvém případě se jedná o učitele, jehož způsob výuky a znalosti se ukázaly jako nedostačující, přičemž zaměstnanec již zahájil bakalářské studium. Ve druhém případě se jedná o pracovníka, který by event.studium teprve zahájil. Je možné v této situaci ukončit pracovní poměr výpovědí pro nedostatečnou kvalifikaci? (a příp. výpovědní doba je pak normálně 2 měsíční?) Pracuji ve školství teprve krátce, přišla jsem ze sféry mimo státní správu a stále mi tento důvod nejde na rozum. :?
Děkuji mnohokrát za pomoc.
Peggy
Peggy
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 31. kvě 2010 15:36:57

Re: Výpověď - ukončení PP

Příspěvekod refi » stř 09. bře 2011 17:30:56

peggy, nejsem právník a tyto věci nejsou jednoduché řešit laikovi, ale předpokládám, že ten první zaměstnanec, který studium započal, plní podmínku, pro kterou mu byla dána výjimka a díky ní byl zaměstnán i přes neplnění odborné kvalifikace. tzn. že důvody, proč byste ho chtěli propustit, jsou někde jinde a ne v tom, že tuto podmínku neplní.
u toho druhého zaměstnance mi to přijde jednodušší a tam si myslím, že ten důvod by mohl být důvodem k výpovědi. studium ještě nezahájil, tedy podmínku nezačal plnit. že se ho chystá zahájit je v tomto případě terminus technicus :D a výpověď dvouměsíční, klasická.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Výpověď - ukončení PP

Příspěvekod Peggy » pát 25. bře 2011 11:42:37

Reffi, oceňuji Vaší rychlou odpověď a omlouvám se za své pozdní díky :) A děkuji i za tyto stránky, nacházím tam hodně užitečných informací.
Peggy
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 31. kvě 2010 15:36:57


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků