2 pracovní úvazky a dovolená

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

2 pracovní úvazky a dovolená

Příspěvekod markytka » stř 09. úno 2011 23:49:57

Dobrý večer.

Chtěla bych se zeptat, jak je to s dovolenou, když jsem u jedné organizace zaměstnána na 0,8 úvazku jako asistentka učitele a na 0,8 jako hospodářka (účetní). Nikdy jsem to nijak neřešila a věřila. Jen se mi to teď už nějak nezdá..

Tvrdí mi, že dovolená se mi načítá jen z úvazku asistentky, že z hospodářky nic nemám, že nemůžu mít tu dovlenou jakoby dvakrát.

Ale teď třeba jsou prázdniny a já jako asistentka čerpám dovolenou a jako účetní musím být v práci plnou pracovní dobu.

To je přeci uhozený na hlavu ne? |:-(| Z toho mi vyplývá, že když bych chtěla fyzicky být doma, tak si musím vyčerpat na jeden pracovní den 2 dny dovolené (jako jeden na asistentku a jeden na účetní)??? To ať se na mě někdo zlobí nebo ne, ale přijde mi to jako blbost.

Máte s tím, prosím, někdo zkušenost?? :cry:
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: 2 pracovní úvazky a dovolená

Příspěvekod refi » čtv 10. úno 2011 6:10:10

markytko, dovolená se posuzuje za každý pracovní poměr zvlášť. a podle toho se také čerpá. pokud jste fyzicky doma, čerpáte dovolenou v obou pracovních poměrech. pokud nevykonáváte např. jen asistentku, ale jako hospodářka do práce přijdete, čerpá se vám dovolená jen z pracovního poměru asistentky. proto zaměstnanci, kteří mají u nás dva pracovní poměry, mají v docházce uvedeny také dva řádky, do kterých se píše jejich absence pro každý pracovní poměr zvlášť. podle toho jim také kóduji dovolenou v programu.
tzn. že když čerpáte v obou pracovních poměrech dovolenou, čerpáte sice dva dny, ale po jednom z každého ročního nároku.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: 2 pracovní úvazky a dovolená

Příspěvekod markytka » čtv 10. úno 2011 13:49:33

refi děkuji, to lze pochopit... ale nechápu proč se mi počítá dovolená jen z fce asistentky? prý za účetní nemám nárok (že nemůžu mít dovolenou dvakrát) - dle toho co píšete by mi měla ale naskakovat dovolená i za úvazek účetní.
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: 2 pracovní úvazky a dovolená

Příspěvekod refi » čtv 10. úno 2011 14:16:41

proč se vám dovolená z funkce asistentky nenačítá? protože to bohužel dělá vaše mzdovka špatně. prostě každý pracovní poměr se posuzuje zvlášť, nárok taky za každý pracovní poměr zvlášť. mám učitele, kteří pracují na projektu v neučitelské pozici. tzn. že mají jako učitelé nárok na dovolenou 40 dní, jako manažeři projektu 25 dní. o prázdninách čerpají učitelskou dovolenou, ale pracují na projektu. dovolenou z projektu čerpají až koncem kalendářního roku. prostě to jinak nejde. nelze v jednom pracovním poměru dovolenou přiznat a v druhém ne. tlačte na mzdovku, ať vám to konečně spraví, je leden, může vám aspoň tento rok začít dělat dobře.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: 2 pracovní úvazky a dovolená

Příspěvekod markytka » čtv 10. úno 2011 14:21:46

Děkuji moc, to jsem potřebovala slyšet :oops:

Bylo mi divné, že se mi nenačítá 2x, ale odčítat 2x se může. Děkuji, zkusím s tím udělat co se dá..
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: 2 pracovní úvazky a dovolená

Příspěvekod nono » pát 11. úno 2011 1:35:17

markytko já z í r á m :roll:
nedejte se
U nás je to běžné, že jeden pracovník má dva pracovní poměry na částečný úvazek. Máme program na mzdy od Vemy - a tam se to zadává .....čerpání řádné dovolené
buď v obou prac. poměrech, nebo jen v jednom. Pokud pracovník skončí a nemá vyčerpanou všechnu dovolenou třeba v jednom prac. poměru, pak ji dostane proplacenou. NEDEJTE SE !
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků