Začínám s vedením mzdové agendy

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Začínám s vedením mzdové agendy

Příspěvekod HAANKA » ned 02. led 2011 20:25:15

Milé radilky, přeji všem dobrý a úspěšný rok 2011. Od letošního roku začínám v našem dětském domově vést i mzdy
tento týden nainstalují Vemu mo Vás prosím jelikož se mzdami ve školství nemám vůbec žádnou zkušenost poraďte,
jak vše vést dobře. Jsou nějaké semináře? Odborná literatura? Jelikož jsem i účetní pouhé dva měsíce, tak nevím, jak vše zvládnu. Moc Vám děkuji :? Haanka
HAANKA
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon 04. říj 2010 13:45:32

Re: Začínám s vedením mzdové agendy

Příspěvekod refi » pon 03. led 2011 8:41:12

haanko, už váš první krok byl dobrý, protože máte na mzdy vemu. pracuji s ní od r. 1993 a neměnila bych dodnes. :thumbs up:

odborná literatura:
- když jsem kdysi začínala, kupovala jsem si pár let každý rok Mzdovou účetní od nakladatelství Anag, dnes už si hlídám jen změny v zákonech
- pořiďte si Uživatelskou příručku pro vedení mzdové agendy od Vemy - ta vám bude k ruce několik let a je opravdu hodně užitečná

semináře:
- Vema pořádá pravidelně velmi kvalitní semináře zaměřené na změny v legislativě, které zároveň zapracovali do nových verzí. je to velmi užitečné tam chodit, v začátcích každopádně, chodím tam dodnes, pokud jsou finance a čas
- a pak si hlídejte třeba daňové semináře, které jsou zaměřené na roční zúčtování daní, ale ty vema také pořádá

obecně platí, že musíte mít povědomí, jak se mzdy počítají. tzn. studovat studovat studovat. program vás ale také skvěle povede a některé chyby za vás odhalí a vychytá. ale stále bude zpracovávat jen to, co do něj nahážete, tzn. je třeba vědět co a kam. vema určitě pořádá i semináře pro začátečníky, mrkněte na jejich stránky. já jsem kdysi v začátcích měla k ruce paní magerovou, která pomáhala při měsíčních uzávěrkách v ostravě a okolí, pracovala pro vemu a my jsme ji platili. byla to hodně užitečná pomoc.

přeji hodně štěstí, máte to velké sousto - začínat účtovat a začínat se mzdařinou, tak snad vám naše forum také pomůže a bude oporou. :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků