platové zařazení

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

platové zařazení

Příspěvekod vlastina » sob 11. pro 2010 21:33:42

Dobrý večer,mám takový problém, 14 let pracuji jako učitelka spec. školy, z toho posledních 7 let v autistické třídě.Mám Bc.-speciální pedagogika pro vých.pracovníky+doplňující vzděl.kurzy k autismu.Ve třídě jsme 2 učitelky+asistent.Byla jsem ve 12 plat.tř., nyní mám pouze plat.výměr z 1.9. 2010 na vychovatel, který jsem nepodepsala,plat, tř.9, ale bez změny prac.smlouvy,s ústním odůvodněním, že v autist.třídě nemůžou být 2 učitelé.Po dotazu na mé platové zařazení mě ředitelka odkázala na katalog prací s tím, že nemám vzdělání.Myslím, že platí výjimka do roku 2014 na doplnění vzdělání.Loni jsem se hlásila na navaz.Mgr.studium, ale nevzali mě.Můžete mi, prosím, poradit na jakou plat. třídu a zařazení mám nárok?Děkuji
vlastina
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 11. pro 2010 20:54:57

Re: platové zařazení

Příspěvekod ivzez » čtv 20. led 2011 12:03:00

Dobrý den,

do platových tříd se zařazují práce podle obtížnosti, nikoliv zaměstnanci podle jejich kvalifikace. Záleží na tom, jaké třídy má zaměstnavatel vypsány (schváleny zřizovatelem).

Plat stanovený platovým výměrem může zaměstnavatel měnit bez souhlasu zaměstnance. (Svým podpisem byste pouze potvrdila převzetí platového výměru.)

Máte-li v pracovní smlouvě sjednán jako druh práce učitelka, nemůže zaměstnavatel druh práce měnit bez Vašeho souhlasu. Ovšem vzhledem k tomu, že nesplňujete předepsané magisterské vzdělání, Vám může dát výpověď bez nároku na odstupné.
Uživatelský avatar
ivzez
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 11. led 2011 16:08:56


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků