UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod refi » stř 26. led 2011 20:13:14

jestli mohu poprosit, zašlete mi tabulku na mail: office@radimesi.cz a já ji sem vložím i pro ostatní.

dnes jsem napsala do vemy, zda je možné nějaké řešení téhle taškařice s posílením platů přímo v programu. obávám se, že na toto členění bude i vema krátká, protože to co dovedou vymyslet na ministerstvu, aniž by domysleli důsledky, to nikde jinde nedokážou :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod Terina » stř 26. led 2011 21:22:05

Refi, "svatá pravda". Naprosto s Vámi souhlasím. Zřizovatel nám zřejmě nepomůže, dnes jsem se ptala metodičky, odpověděla, že nic neví, že ani oni nemají pokyny z ministerstva. Polovinu lidí na ministerstvu i na kraji bych vyhodila, protože nepracují tak, jak by měli. Jsem vážně bezradná. Považuji se stále za začátečníka ve školství, vůbec netuším, jak to budu řešit. My jsme také dnes dostali dopis, kde nám sdělují, že nám posílají peníze na UZ 33353 a na 33027, ale nikde není o rozdělení mezi pedagogy a nepedagogy ani zmínka. Mám obavy, že na ministerstvu se probudí v červnu a my to budeme počítat všechno zpětně. Moc Vás prosím o radu, jak to budete řešit. Myslíte tím označením nepedagogů např. nějaké zvláštní ORJ? Nebo jak to myslíte? U nás to bude tabulka na dvě stránky A4., když budeme muset rozdělovat i odvody SP, ZP, FKSP, náhrady, do toho máme čtyři projekty (brzy jich bude pět) a škola je rozdělená na 3 různá OdPa.
Asi jsem totálně neschopná, ale fakt nevím, jestli se nenechat raději odvézt do blázince. A to ještě zřizovatel navrhuje řediteli, aby zvážil zkrácení našich úvazků!!! To už snad nemohou myslet vážně. Počítala jsem to a mám 35 přesčasových hodin (v lednu), které jsem samozřejmě odpracovala zadarmo na oltář vlasti. Není to sprosté? V oficiální pracovní době nic neudělám, protože za den zvoní minimálně 100 telefonů a dalších 100 lidí přijde do kanceláře, takže mě vytrhnou ze souvislostí a můžu začít znovu. Přitom účtuji úplně všechno, i když ve škole je ještě mladá holčina po maturitě na průmyslovce, která je vedená jako mzdovka. Jenomže nemá ekonomické vzdělání a vůbec ničemu nerozumí. Cokoliv po ní chci, řekne, že to nechápe a jestli to nemůžeme udělat spolu. Samozřejmě musím souhlasit a moje práce stojí. Nechci ji podceňovat, ale jsem si téměř jistá, že nebude schopná rozdělovat mzdy do nějaké takové tabulky, a pokud už ano, stejně to nebude správně a já budu hledat a hledat chyby.... Takže to bude opět nejspíš na mě. Nějak nechápu, co ona pořád dělá, protože to ani nezadává ani do VEMY, na to máme zpracovatele mezd (mimochodem ty jeho sestavy jsou taky síla). Jenomže člověk přece nemůže dělat všechno úplně sám! Začínám chápat bývalou účetní, která když věděla, že má pár roků před důchodem, vykašlala se na všechno a bylo jí jedno, že je účetnictví v kompletním "nepořádku". Nic neodsouhlasovala, nic nekontrolovala, vnitřní kontrolní systém neexistoval, inventury nedělala, atd. Vidím, že když chtěla přežít a zachovat si duševní zdraví, tak se holt přizpůsobila. Jenomže já takový přístup nedokážu aplikovat. Ach jo, tak jsem si postěžovala a můžu zase začít přemýšlet o řešení té prasečiny z ministerstva.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod refi » stř 26. led 2011 21:27:36

teri, pedagogy a nepedagogy nejspíš odliším analyticky na 521 atd. mám tak už rozlišené i dohody z minulých let, kvůli kontrole na p1-04. a co dál ukáže čas, buď nám pomůže zřizovatel nebo vema nebo si tady dáme hlavy dohromady a pomůžeme samy. i tady bych si tipla, která varianta přichází v úvahu :rofl:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod sonajda » čtv 27. led 2011 10:34:32

[quote="refi"]jestli mohu poprosit, zašlete mi tabulku na mail: office@radimesi.cz a já ji sem vložím i pro ostatní.

ANO, MEGA SUPER NÁPAD!! [:}
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod HJana » čtv 27. led 2011 11:55:32

Prosím také přeposlat tu tabulku, zatím náš kraj Vysočina je ticho.
Děkuji.
Email: special.skoly@tiscali.cz
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod AndreaN » čtv 27. led 2011 13:40:51

Dnes jsem si po otevření pošty z Kraje (Brno) také myslela, že špatně vidím. Na řádku "platy PO pedagogů" uvedená částka, u řádku "platy PO nepedagogů" nic. Volala jsem na Kraj, zda dostaneme ještě nějaké dodatky, protože dle změny směrnice MŠMT budou děleny platy i OPPP na ped. a neped. Tak, jestli to mám chápat, že na správní jsme dostali 0 Kč? Odpověď: No, to máte v té celé částce. Neměla jsem sílu se ptát dál. Každopádně budu si mzdy, odvody, prostě všechno, dělit analytikou a čekat, kdy se úředníci rozhoupou.
AndreaN
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. dub 2010 11:45:19

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod walda » čtv 27. led 2011 13:58:46

Mohu také poprosit o tabulku. Adresa: luksovah@seznam.cz.
Děkuji.
walda
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. bře 2009 14:15:18

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod Barusa » pát 28. led 2011 14:06:01

Jak budete počítat to čerpání v jednotlivých měsících? Třeba je nárůst 1400,-- Kč měsíčně. Jak budete krátit, když si bude vybírat dovolenou nebo bude nemocný?
Má už v tom někdo trochu jasno,?
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod agama » pát 28. led 2011 14:25:32

Pokud mi zřizovatel neřekne jak postupovat, nic pitvat nebudu. Stejně jako jiné rozvojové programy v minulých letech jsem jen přeúčtovala ve výši přidělené dotace, tak rozúčtuju i přidělenou dotaci "na přilepšenou pedagogům" z ÚZ 33353 na 33027 a bude. Když se mi bude moc chtít tak to udělám čtvrtletně - tedy tak jak budou dotace posílat.
Opravdu nevím jestli se mám smát nebo brečet - v dnešní době se všude utahuje, ale učitelé s vysokoškolským vzděláním jsou asi bohové! Opravdu povedené !
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod Na.ko » pát 28. led 2011 15:27:08

Toto mi dnes z Vemy přišlo

Rozdělení pedagogů a nepedagogů z hlediska účtování mezd je možné dvojím způsobem: buď pro ně vytvoříte další prascoviště a budete sledovat odděleně a nebo lze využít položku Činnost pro účetnictví/finanční zdroj ve formuláři F4.


Měla jsem v datovce ÚZ 33027 pro pedagogy. Tam to vidím tak, že si spočtu procentní rozdíl (odhadem něco málo přes 25%), který mají v rámci tabulek 4 a 5 a natvrdo to nasadím u dotyčných pedagogů. Takhle budu mít pokryty veškeré náklady včetně náhrad atd..
Mylná doměnka ?
Na.ko
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 27. led 2011 20:15:35

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod Kim » pát 28. led 2011 21:55:59

Zatím tady tabulku nevidím vloženou, můžete mi ji někdo také přeposlat na nik.a@atlas.cz ..sím, sím, smutně koukám ....předem děkuji za ochotu :bye:
Uživatelský avatar
Kim
 
Příspěvky: 294
Registrován: úte 30. bře 2010 11:53:46
Bydliště: Karvinsko

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod refi » sob 29. led 2011 22:17:47

tabulka mi nepřišla, abych ji tu mohla nabídnout všem, tak pokud ji někdo v mailu máte, pošlete prosím na office@radimesi.cz :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod refi » pon 31. led 2011 18:19:21

posílám poděkování do žerotína a rozdílovou tabulku sem vkládám :thumbs up:
Přílohy
rozdílová tabulka.xls
rozdílová tabulka pro UZ 33027
(16 KiB) 706 krát
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod nono » pon 31. led 2011 20:07:31

Rozdělení na pedagogy a nepedagogy jsem si udělala již v roce 2010. Mám tři střediska "škola" "školní jídelna" "školní družina a školní klub"
u těchto středisek mám "podstřediska" a tam mám oddělené pedagogy od nepedagogů. Pak jde snadno vyčíslit kolik jsme vydali na platy ... [:} .....
Já si myslím, že to přilepšení na pedagogy dle platové tabulky č.4 (kvalifikovaní) nebudou chtít vyčíslit. :) Snad nám přidělenou částku nechají a my to hodíme do
jednoho pytle pro pedagogy a utratíme. Nedovedu si představit, jak bychom sledovali...... nemoc, dovolená, záskok za chybějícího pedagoga jiným
kvalifikovaným pedagogem, ukončení pracovního poměru a uzavření nového pr.poměru s jiným (jinak zařazeným pedagogem)....atd atd. |:-(|
Tak ať nám někdo dá metodiku....nedal ???? no tak to budu dělat podle svého nejlepšího svědomí a vědomí...... vždyť tento týden již
musíme udělat mzdy za leden ! ! ! tak ať se v Praze někdo probudí :crazy:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod DanaS » úte 01. úno 2011 8:02:35

Mám obavy, že by se někdo probudil a zrovna v Praze. Já děkuji moc za tabulku(už jsem ji dostala emailem), při prvním výpočtu mi moc nevyšlo na UZ, co jsme dostali finance. V neděli jsem si s tím doma trošku pohrála a konečně jsem se dopočítala na částku co nám přidělili v ÚZ. Vyšli přesně podle toho co jsme v prosinci vyplnili. Jenže mi nějak nevycházelo, neuvědomila jsem si, že během roku dochází ke zvýšení platového stupně(při vytváření žádosti jsme s tím počítali). Ted když jsem zohlednila tak mám rozdíl oproti přiděleným financím v ÚZ asi Kč 300,- ale po tom už pátrat nebudu. Hlavně musím u zřizovatele vyzjistit jak postupovat. Budu si vést zvlášť a pro účetní připravím k účtování podle tabulky. Ovšem budu tam dávat celý rozdíl a nemocenské, neplacené apod. nebudu zohledňovat. Mzdy nám dělá paní externě, ale ÚZ nám nerozdělí. Nechala jsem si rozdělit organizace dle středisek zvlášť škola, domov mládeže, výdejna na pedagogy a nepedagogy. Tak snad mi to pomůže uvidím ted po výplatách. Republikové normativy už vyšly ještě se v tom plácám dělám jen zástup za mateřskou a některé souvislosti teprve začínám chápat(někdy) nějak mi připadá, že jsou nižší než vloni , tam už jsou částky rozddělené na pedagogy a nepedagogy. Jinak nám zatím přišlo od zřizovatele jen zvlášt UZ 33353 a 33027 o nepedagogech zatím nic.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

PředchozíDalší

Zpět na ÚZ 33xxx

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků