UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod DanaS » úte 01. úno 2011 8:04:16

takže pevné nervy
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 8:10:05

radilky, a sestavu z vemy S09 - rozbory - podrobné - nepoužíváte? tam je přece rozdělení podle kategorií zaměstnance, takže v každém středisku, které máte nyní už rozděleno z minula (škola, jídelna, družina atd.) se vám tam ukazuje, kolik peněz utratili ped a kolik neped.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod eliska » úte 01. úno 2011 8:47:08

Platy na pedagogy a nepedagogy povedu zvlášť analyticky, ale jak s odvody? Budete účtovat dohromady nebo také zvlášť analyticky? Zřizovatel nám v tabulce zvlášť vyčíslil pouze platy na pedagogy a nepedagogy, odvody jsou dohromady jednou částkou.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 9:32:20

odvody povedu taky analyticky odděleně, když už tak už. když to budu dělat zbytečně, tak mě to nezabije, ale zpětně opravovat by se mi to nechtělo :mosking:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 17:05:00

agama píše:Pokud mi zřizovatel neřekne jak postupovat, nic pitvat nebudu. Stejně jako jiné rozvojové programy v minulých letech jsem jen přeúčtovala ve výši přidělené dotace, tak rozúčtuju i přidělenou dotaci "na přilepšenou pedagogům" z ÚZ 33353 na 33027 a bude. Když se mi bude moc chtít tak to udělám čtvrtletně - tedy tak jak budou dotace posílat.
Opravdu nevím jestli se mám smát nebo brečet - v dnešní době se všude utahuje, ale učitelé s vysokoškolským vzděláním jsou asi bohové! Opravdu povedené !


agamo, obávám se, že tak jednoduché jako v roce 2009 s těmi UZ to nebude. tady jde totiž o to, že nám na posílení platů na pedagogy poslali peníze vypočítané na základě tabulky, kterou jsme posílali (věřím, že všichni) v prosinci 2010. vzhledem k tomu, že v tabulce byl jakýsi předpoklad, tedy stav zaměstnanců k 1.12.10, ke kterému se měly napočítat event. postupy, může se tento stav v roce 2011 změnit třeba jenom tím, že se některý z pedagogů rozhodne rozvázat pracovní poměr, případně ho sami propustíte a náhradu přijímat nebudete. tím pádem by tyto prostředky na jeho posílení platu měly zůstat nevyčerpány a VRÁCENY. takhle to alespoň chápu já. co vy další? já se teď pouštím do mezd, takže začínám přemýšlet :crazy: :D
jinak z vemy zatím žádná odpověď ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod KateřinaK » úte 01. úno 2011 17:37:56

Mohu se zeptat, jak konkrétně budete rozdělovat náklady mezi ÚZ 33353 a 33027? To si vyčíslíte nárůst mezd příslušných pedagogů mezi rokem 2010 a 2011 a tento rozdíl půjde z 33027?
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod sonajda » úte 01. úno 2011 18:10:11

|:-(| Jak rozdělit 33027 a 33353?? |:-(|
Myslím, že nejlépe udělá ten, kdo tohle nebude řešit!! A ono to nějak dopadne... Minimálně v lednových mzdách se tímto zabývat nebudu a počkám, co bude v průběhu doby chtít kraj - protože nechápu, jak si představují, že vyčíslím se dvojím úzetem čerpanou dovolenou... náhradu mzdy?? :evil: Ó kež by všechny učitelky, kterých se to týká, nemarodily!!! Nedovolovaly se... Vím, je to nesmysl, ale tak trochu podobný tomu, co si na nás vymysleli!!
Není přece problém, když v březnu opravím lednový doklad o účtování mezd!!??!!
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 18:15:44

KateřinaK píše:Mohu se zeptat, jak konkrétně budete rozdělovat náklady mezi ÚZ 33353 a 33027? To si vyčíslíte nárůst mezd příslušných pedagogů mezi rokem 2010 a 2011 a tento rozdíl půjde z 33027?


použiju tu rozdílovou tabulku, kterou jsem tu vkládala do přílohy (strana 2). tzn. opravdu rozdíl mezi 2010 a 2011, jak píšete. budu to dělat každý měsíc stejně ať je člověk nemocný nebo dovolenkuje.

sonajdo, já si myslím, že když to necháte v lednu tak a budete opravovat zpětně, tak se vůbec nic neděje, první závěrku stejně dáváme až za 1. čtvrtletí, takže do té doby se to předpokládám nikde vykazovat nebude. :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod sonajda » úte 01. úno 2011 18:23:08

refi, i když bude nemocný?? to se mi nelíbí... to asi neee... hmmmm???
Jinak souhlasím s tím, že si vyčíslím rozdíl mezi prosincem 2010 a jednotlivými měsíci 2011 - k tomu odvody... bude to exel.tabulka na 12 řádečků... jako 12 měsíčku :)

Takže tabulku jsem si vyrobila a vůbec mi nesedí ty částky, které jsme dostali rozpočtovou změnou na to, co bych vyplácela. Dostali jsme zaokrouhleně na tisíce, mně vychází, že vyplatím méně...
Takže se ptám: MÁ SMYSL NĚCO SLEDOVAT??? Budou chtít nevyčerpané stokorunky vracet?? V závěru to nejspíš dopadne podobně jako s úzetama v roce 2009 :x Všechno skončí v jednom pytli!!
Tááák... Babo, raď!! :-! (Prosím, ta baba není myslena na nikoho konkrétně)
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 19:24:24

sonajdo, jenže do náhrady za nemoc se toto navýšení platů taky promítne. i když to nebude na 521. já se tu pokouším sešroubovat nějaký postup vydedukovaný z toho mála informací, co nám poskytli. a je to jako vždycky, chytří budou až při kontrole, ale teď nám nikdo neporadí. proto to tu chci s váma všema radilkama nějak dát dohromady, každá přinese nějakou myšlenku a třeba si z toho nějak pomůžeme. samozřejmě může to nakonec být i tak, že to prostě vydělím dvanácti a každý měsíc rozpustím jednu dvanáctinu, o kterou snížím čerpání uz 33353. ale ví tohle někdo jistě? určitě ani ti nahoře :mosking:

zkusím si pohrát s tou rozdílovou tabulkou a uvidím, jak mi to sedne na náš příděl, který nám pošlou :?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Na.ko » úte 01. úno 2011 19:24:24

Z Vemy mi dnes přišlo tohle:

Dnes jsme dostali od našich analytiků výzvu, abychom posečkali ještě s řešením těchto požadavků na rozúčtování, protože není ještě přesná metodika, která bude prokazatelně správně, čekáme na vyjádření ministerstva školství, potažmo krajských úřadů. Jakmile budeme vědět více, budeme Vás informovat, buď přes bázi znalostí a nebo v Novinkách.

Takže výplaty dělám postaru. No a ÚZ jsem vyřešila tak, že jsem si spočítala, kolik % činí rozíl mezi jednou a druhou tabulkou a toto jsem nasadila zaměstnancům do formuláře natvrdo.VEMA - F25. Mám na to nové středisko. Možná je moje doměnka špatná, to ukáže čas. Nicméně takhle jsem schopna sledovat i nemocenské a dovolené. A budu tedy čekat na to, co nahoře vymyslí. Tímto jdu počítat lednové mzdy. Nicméně stejně na ně ještě nemám peníze, jen na to ÚZ :crazy:

Jo a přišly nám peníze i na učitelku, která k 31.12. už skončila. Dokonce jsme na to upozorňovaly, že je zbytečné to posílat, že končí.... Nevadí, pak nám to zase vrátíte. :whistle:
Na.ko
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 27. led 2011 20:15:35

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 19:34:50

na.ko, to je určitě taky cesta, jak to nedělat v excelu, ale přímo ve vemě. taky si s tím zkusím pohrát, zkusmo zadat i nějakou nemoc atd, co to udělá :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Na.ko » úte 01. úno 2011 19:43:51

Jo, Refi, to funguje, už to mám odzkoušeno na sobě - jsem placená z různých zdrojů. Pak už jen záleží na tom, co zadáte a odkud to má tahat peníze. Jde mi o to, že to fakt vyjede včetně odvoů, FKSP atd. NAvíc pro kontrolu je to přímo podloženo sjetinou a ne excelem že jo :D TAky si říkám, že čert ví, co ještě vymyslí v P1-04, tak ať to je předchystané po všech stránkách. Ale hlavně jsem lenivá a chci to mít co nejjednodušší :drinks:
Na.ko
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 27. led 2011 20:15:35

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 19:49:28

takže když tam zadáte dejme tomu, že 5% (to by byl ten rozdíl mezi 2010 a 2011) by se rozpočítával na uz 33027, tak co to potom udělá, když budete dávat třeba odměny a celá mzda se zvýší? nebo se tam dá zadat, že to bude 5% jen z tarifu?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Na.ko » úte 01. úno 2011 20:02:46

Budu se držet pěti procent... V F25 zadám Pracoviště rozdělení - nové ÚZ a procento rozdělení 5. Tudíž veškeré peníze bude dělit na 95% a 5%. Pokud osobní chci jen z normalních peněz - nasadím v F9 to pracoviště rozúčtování, ze kterého chci osobko. Tak samo odměny - pokud nenasadím nic - bere dle nastavení z F25, pokud naklíčuju v F50 - rozhodí to podle toho. Proto si myslím, že i nemocenská se bude chovat podle toho, jak se zadá či nezadá pracoviště - pokud nezadám, předpokládám že to naklíčuje.
Akorát si to odkontrolujte v P1, jestli to bere správně

Já mám spíše trauma z těch pedagogů nepedagogů atd
Na.ko
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 27. led 2011 20:15:35

PředchozíDalší

Zpět na ÚZ 33xxx

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron